Realizaci překladiště nyní blokuje řízení EIA o vlivu na životní prostředí. Na jeho výsledky netrpělivě čekají nejen Nový Bydžov, ale i Chlumec nad Cidlinou a Nepolisy. Oba starostové se proti stavbě centra ohradili a podali protest proti zahájení stavby.

„Řízení stále pokračuje. Nemám však zatím žádné informace, že bychom něco porušili. Ale starostové Chlumce i Nepolis budou vždy proti. Starosta Uchytil když nemůže pomoci, tak rád uškodí,“ říká první muž novobydžovské radnice Pavel Louda.

Pokud by řízení EIA bylo v pořádku, zahájení výstavby by už nic nebránilo. „Nevěřím tomu. Pro město tento záměr představuje obrovské dopravní zatížení. Už dnes přes Chlumec nad Cidlinou projíždí denně kolem šesti tisíc aut. S výstavbou centra by se situace ještě zhoršila. Zatím nikdo nekontaktoval radnici ohledně dopravy ani jiných informací,“ uvedl starosta Miroslav Uchytil.

Nechal se také slyšet, že logistické centrum téměř 15 kilometrů od dálničního sjezdu, bez napojení na železniční vlečku, považuje za naprostý ekonomický nesmysl.

„V současné době firma, zajišťující řízení EIA, shromažďuje podklady pro rozhodnutí. Jak dlouho to potrvá, nevíme,“ dodal vedoucí novobydžovského odboru investic Bohuslav Zachař.