Jenže ukončení stavby za 93 milionů korun se nestihne. „Hotovo by mělo být během prosince," předpokládá Magdaléna Vlčková, tisková mluvčí magistrátu.

Důvodem zdržení je překvapení, která na stavaře během dokončování prací vykouklo.

Firma Sovis, hlavní dodavatel, objevila poblíž budovy České pojišťovny původní opěrné betonové konstrukce, 
s čímž nepočítala.

„Práce na rekonstrukci hydroizolačního systému objektu musely být pozastaveny," objasňuje zástupce společnosti Jan Vítek.

V současnosti už stavaři resty dohánějí. „V minulých dnech jsme obdrželi navržené řešení situace a v současnosti již znovu intenzivně pracujeme na dokončení díla," dodává Vítek.

Pokud by stavaři nezvládli opravu garáží u pojišťovny souběžně s náměstím, hrozilo by, že by se k problému museli vrátit v blízké době.

„Zrekonstruovaný prostor nad garážemi by musel být znovu rozkopán a znehodnocen, což by bylo nelogické, o to dražší a navíc pro občany, kteří se tam pohybují, velice nepříjemné," upozorňuje Jindřich Vedlich, náměstek primátora zodpovědný za rozvoj města.

Rekonstrukce náměstí a přilehlých ulic Dukelská a S. K. Neumanna je už kvůli ceně jednou z největších investičních akcí města.

Opravovat se začalo vloni 
v létě – a už několikrát se práce oproti původním plánům zdržely. Například městská doprava tudy měla jezdit už na konci minulého roku, ale začala až v březnu.

Nyní přichází další zdržení.