Hradec Králové/ Krajská metropole by mohla být místem, kde se uskuteční nějaké jednání Evropské unie. Při své pobytu v Hradci Králové to prohlásil předseda české vlády Mirek Topolánek.

Alexandr Vondra sondoval situaci


„Ve středu tady byl inkognito Saša Vondra a prohlédl si město. Hradec by se v době českého předsednictví mohl stát místem konání nějaké akce Evropské unie,“ prohlásil bez bližších podrobností český premiér.

Hradecký primátor Otakar Divíšek nebyl touto informací překvapen. „Měl jsem informace, že se tady sonduje možnost a schopnost Hradce podobnou akci uspořádat,“ uvedl. Nicméně ani on zatím neví, o jaké rokování by mohlo jít. „Netuším. Opravdu ne! Ale ať to bude cokoliv, pro Hradec by to bylo jen dobře. Jednalo by se o obrovskou prezentaci města. Vemte si, kdyby tady třeba zasedala Evropská unie,“ řekl nám. Dodal, že problémem by mohla být nedostatečná ubytovací kapacita města, která by ale šla vyřešit noclehy některých účastníků v okolí.

Předseda vlády ve čtvrtek v Hradci Králové také prohlásil, že věří ve schválení diskutované reformy veřejných financí. „Tomu, že někteří mají výhrady, rozumím, já je mám taky. Je to kompromis tří politických stran. Nepochybuji ale o tom, že koaliční poslanci nakonec reformu podpoří,“ řekl premiér Topolánek.