„Prodavačka se muže snažila přemluvit, aby si vzal pouze alkohol či cigarety. To však odmítl a nahnul se přes pult. Když obsluha začala křičet, ať ji nechá, oběhl ho a vybral pokladnu,“ vylíčil vedoucí čerpací stanice Martin Hartman. Podle informací Deníku šlo o částku 43 tisíc korun. Zločinec poté z benzinky utekl směrem k nedaleké konkurenční pumpě na výpadovce, kde na něj podle policie zřejmě čekal automobil.
„Vše se seběhlo velmi rychle, během několika desítek vteřin,“ uvedla mluvčí hradecké policie Anna Pešavová. Prodavačka lupiče popsala jako zhruba čtyřicetiletého, štíhlého, 190 centimetrů vysokého muže s tmavými vlasy a s modrou bundou. Muži zákona nyní spoléhají na záběry bezpečnostních kamer z čerpací stanice i z okolí. „Pachateli po dopadení hrozí dva roky až deset let vězení,“ dodala Anna Pešavová.
Přepadená žena neutrpěla při incidentu žádné zranění. „Po loupeži byla otřesená. Ale dnes přišla do práce s tím, že by doma sama nevydržela. Je to silná osobnost,“ řekl vedoucí stanice Martin Hartman.
Společnost Tesco Stores po loupeži zvýšila bezpečnostní opatření. „Posílili počet kamer a přidělili nám vlastní ostrahu. Navíc noční prodej bude pouze přes okénko,“ dodal Martin Hartman.
Poslední loupežná přepadení čerpacích stanic zaznamenala policie v Hradci a v Rozběřicích v říjnu 2007. Vyšetřovatelé případy nespojují. „Liší se především popisy pachatelů,“ míní policistka Pešavová.