Jenže je březen a plány se mění. „Rozhodli jsme se, že počkáme. V tomto roce získáme stavební povolení na bytový dům na Smetanově nábřeží, který bude rovněž těsně přiléhat k budově Novákových garáží. Skloubíme obě tyto výstavby dohromady," couvá nyní od původního záměru Jan Imramovský, vedoucí technického oddělení Pražské správy nemovitostí, jež je investorem přestavby.

Jisté je tedy jedno: Letos se se stavbou rozhodně nezačne. Vše se minimálně o rok pozdrží.

Vysvětlení, proč chce nyní investor počkat, by se nabízelo. „O prostory není takový zájem, jak se čekalo," naznačuje architekt Pavel Tušl, který stojí za velkou proměnou objektu.

Ten nyní původní projekt předělává a upravuje program.

„Zájem nájemníků je," vyvrací slova architekta Jan Imramovský a slibuje, že příští rok se s přestavbou funkcionalistické budovy, která nyní téměř zeje prázdnotou, začne.

Výše investice zatím není známá. Náklady na přestavbu se pohybují v řádech několika desítek milionů.

Garáže v objektu zůstanou, přibude nová obchodní galerie a kanceláře
Vedle třípatrové budovy Novákových garáží v centru Hradce by měly po obou stranách vyrůst další dvě budovy – administrativní v Průmyslové ulici, a na druhé straně (u Labe), nový dům s jedenácti moderními byty.
Podle Jana Falty, vedoucího památkového odboru magistrátu, nejde o žádné velké inovace. „Původní plán ze třicátých let s touto verzí počítal," říká.
V přízemí by měla zůstat prodejna aut a nejspíš i autoservis. Zbytek přízemí vyplní obchody (ty najdeme i ve dvou nově přistavěných budovách).
Horní dvě patra poslouží svému původnímu záměru – tedy jako garáže. Část stavby by podle investora mohla být využita i pro administrativní účely.

Veronika Skřivanová