Pátek 20. února - on-line reportáž ukončena.

16.40: Vážení čtenáři, nezbývá než poděkovat za pozornost a u této příležitosti se definitivně rozloučit. Páteční a zároveň celá třídenní reportáž z putování prezidenta České republiky Miloše Zemana po Královéhradeckém kraji totiž končí.
Z Kvasin a Rychnova nad Kněžnou vás informacemi zásobovali zástupci redakce Rychnovského deníku: okresní šéfredaktor Miroslav Sixta a redaktorky Barbora Zemanová a Stanislava Rohrová;
multimédia pořídili: M. Sixta, B. Zemanová a regionální fotograf Deníku Michal Fanta;
internetovou podobu přenosu po celý den moderoval Pavel Illich (Hradecký deník).
Ještě jednou děkujeme za pozornost a přízeň - redakce regionálních Deníků.

16.32: A která místa navštívila prezidentova manželka při pátku? Původní plán separátního programu obsahoval následující výčet: prohlídka Hospice Anežky České v Červeném Kostelci, prohlídka areálu Nový Svět ve Dvoře Králové nad Labem, prohlídka přehrady Les Království, prohlídka společnosti Pravé hořické trubičky, spol. s r.o. v Miletíně, prohlídka Zámku a pivovaru Dětenice.

16.19: Bez zájmu Deníku nezůstal ani pohyb první dámy Ivany Zemanové po Královéhradecku. Co všechno prožila ve čtvrtek? Přečtěte si v tomto článku.

15.05: Tisková konference je u konce a s ní i třídenní návštěva prezidenta Miloše Zemana v Královéhradeckém kraji!

15.03: Zeman poděkoval za perfektní hostitelstvi a projevil zájem v příštím roce navštívit Ratibořice, rodný kraj Boženy Němcové, kde byl naposledy jako dítě.

14.37: Krajský hejtman Lubomír Franc vyhodnotil návštěvu Miloše Zemana jako úspěšnou.

14.34: Začala závěrečná tisková konference prezidentovy návštěvy v kraji.

Tisková konference k návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Královéhradeckém kraji.

14.29: A jdeme do finále - návštěva hlavy státu v Královéhradeckém kraji pomalu ale jistě vrcholí.

13.27: Hlava státu opustila sál divadla a vydala se do rychnovského letoviska Studánka, kde poobědvá. Posléze poskytne rozhovor pro Deník.

13.08: Miloš Zeman převzal od starosty dary: plastiku postaviček z románu Bylo nás pět, lahve archivniho vína a dort od místního cukráře.

13.06: Zeman dekoruje prapor města prezidentskou stuhou.

13.04: Prezident se podepsal na samostatný list papíru, který bude později všit do pamětní knihy. A ani v pátek na závěr nevynechal vtip o sobě a Klausovi - jak šli do pekla…

12.36: Zeman: "Chtěl bych vyjádřit úctu spisovateli Karlu Poláčkovi. Četl jsem od něho skoro vše."

12.32: Zcela zaplněný sál Pelclova divadla v Rychnově nad Kněžnou přivítal prezidenta Miloše Zemana.

Miloš Zeman v Rychnově nad Kněžnou.

Miloš Zeman v Rychnově nad Kněžnou.

12.13: Miloš Zeman zavítal do rychnovského Kolowratského zámku, kde ho uvítal starosta města Jan Skořepa.

Přesun z Kvasin do Rychnova

11.36: Návštěva v automobilce je u konce. Hlava státu přejíždí do Rychnova nad Kněžnou.

11.32: Zeman dostal dar. Jedná se o obraz nového superbu ve fialové barvě. "Je to jako když ženě slíbíte náramek a pak jí dáte jeho fotografii." Všichni se smějí. Poté se Zeman loučí a děkuje zaměstnancům, že přišli.

11.28: Lidé se nehlásí na otázky. Opětovně se ptá jeden dotazující. Tentokrát na očkování. Zeman by byl rád, aby někdo vynalezl očkování na blbost. "Jako laik podporuji povinné očkování," dodal.

11.26: Z dotazů zaměstnanců. Jsme ve válce i my, nebo jsou to jen lokální konflikty? Reakce: Na Ukrajině lokální válka. Celosvětový problém je podle Zemana Islámský stát.

Miloš Zeman při besedě se zaměstnanci Škoda Auto.

11.23: "Vážíme si toho, že škodovka na území kraje funguje a rozvíjí se. Budeme se snažit, aby to pokračovalo, a podporovat ji," sdělil hejtman Franc. Zeman posléze prohlásil, že v novém autě nekouří, tudíž v novém modelu nevyžaduje popelník. "Jako předseda vlády jsem v Tatře 700 chtěl jedinou úpravu - na palubní desku mi přidělali popelník z trabanta. V superbu už popelník nemám. Kouříme s řidičem jen při zastávkách. V novém superbu ho už také nebudu chtít."

11.20: "V krizích je český národ velmi schopný. Nebuďte pohodlní, protože další krize už možná nebude," vzkázal Zeman.

11.18: Zeman řekl, že superb je české auto. Snad nový model bude drncat méně než předchozí. Je to však stavem silnic druhé a třetí třídy. "A o ty se stará hejtman, který sedí vedle mě." Dále upřesnil: "V červnu tohoto roku budu prvním majitelem nového superbu."

Miloš Zeman při besedě se zaměstnanci Škoda Auto.

11.14: Zeman dorazil na besedu se zaměstnanci Škoda Auto a pravil, že český prezident má jezdit v českém voze, ať drncá nebo nedrncá (narážka na Václava Klause).

11.12: Zeman vstal. Přeje spokojené zákazníky a odchází směrem k zaměstnancům. Ti už čekají na jeho příchod. Je jich něco přes sto. Zeman vzápětí předstoupil před zaměstnance. "Posaďte se," pravil s úsměvem. Ozval se smích.

11.09: Zeman podotkl: "Nebudu předstírat ze jsem řidič a sednu si na sedadlo spolujezdce." a doplnil: "Je to krásné české auto vyrobené v České republice. Budu jedním z prvních zákazníků."

Předvedení vozidla Škoda Superb prezidentovi-

Předvedení vozidla Škoda Superb prezidentovi-

11.04: Prezident přišel k novému modelu superbu. Přivítal se se starosty Solnice a Kvasin. Společně pózují fotografům u nového automobilu. Zemanovi se vůz líbí a usedá do něj na místě spolujezdce. Na místě řidiče sedí ředitel kvasinské automobilky Černý. Zeman sedící v autě mluví s dalšími lidmi z vedení Škody Auto.

11.02: Zeman si prohlédl provoz  kvasinskeho závodu a vzápětí mu bude představen nový superb.

Z kvasinské fabriky Škoda Auto.

10.52: Prezident si prohlíží provozní prostory, cestu mu usnadňuje jízda vláčkem.

10.39: A kousek opodál pro změnu čeká nablýskaný krasavec na čtyřech kolech…

Škoda Superb z kvasinské automobilky.

Škoda Superb z kvasinské automobilky.

10.35: Novináři, kteří několik minut čekali na příchod hlavy státu, se přesouvají do svařovny. Čeká se na příchod prezidenta.

10.15: Prezident je nyní na uzavřeném jednání s vedením Škody Auto.

10.12. Prezident Miloš Zeman právě přijel do kvasinské automobilky. S ním i hejtman Lubomír Franc a další. Zeman se vítá s vedením Škody Auto. Vypadá to, že má dobrou náladu - usmívá se. Posléze prezident vstoupil do podniku.

Příjezd prezidenta Miloše Zemana do kvasinského podniku Škoda Auto.

Příjezd prezidenta Miloše Zemana do kvasinského podniku Škoda Auto.

9.11: A než to v pátek zase všechno vypukne, připomeňte si v článcích Deníku čtvrteční Zemanovo putování po Trutnovsku:
Ve Dvoře Králové prezidenta vítali natěšení lidé - čtěte zde.
Ovšem v Trutnově hlava státu u občanů narazila - čtěte zde a také související článek v tomto odkazu.

9.05: Nejbližší program hlavy státu: 10.10 hod. - návštěva Škoda Auto v Kvasinách (prohlídka areálu společnosti z vláčku, předvedení nového vozu Škoda Superb III), 12.25 hod. - setkání s obyvateli ve velkém sále rychnovského Pelclova divadla.

9.01: Je tu třetí a poslední den cesty prezidenta Miloše Zemana po Královéhradeckém kraji. V pátek je možné se s ním setkat v Kvasinách a v Rychnově nad Kněžnou.

Pátek 20. února

19. února - on-line reportáž ukončena, živě pokračujeme v pátek cca od 10 hodin.

18.34: Vážení čtenáři, nezbývá než poděkovat za pozornost a i pro dnešek se opět rozloučit. Čtvrteční reportáž z putování prezidenta České republiky Miloše Zemana po Královéhradeckém kraji totiž končí. Jelikož je však třídenní, již v pátek se s vámi rádi setkáme u pokračování tohoto onlajnu.
Ze Dvora Králové a Trutnova vás informacemi zásobovali zástupci redakce Krkonošského deníku: okresní šéfredaktorka Jana Mudrová a redaktoři Petr Vaňous a Aleš Vaníček;
snímky pořídili: Jana Mudrová a regionální fotograf Deníku Michal Fanta;
internetovou podobu přenosu po celý den moderoval Pavel Illich.
Děkujeme a brzy napočtenou!

18.23: Putování druhým dnem návštěvy Královéhradeckého kraje je pro prezidenta Miloše Zemana u konce. Čtvrtek strávil v trutnovském okrese, konkrétně ve Dvoře Králové nad Labem a v Trutnově. V pátek se vrátí na Rychnovsko.

18.21: Na závěr alespoň stručné shrnutí: Dvorskou Jutu bude Miloši Zemanovi a jeho ženě Ivaně připomínat tmavě modrá kravata a šátek ve stejném barevném provedení. Dárkový koš z dvorské radnice obsahuje regionální produkty, např. vánoční ozdoby či místní potraviny – preclíky z Bělohradu, keramiku z Hořic, bylinné kapky z Kuksu, Hořické trubičky, med a medoviny ze Zábřezí, dárkový koš z ateliéru Martin Mádle a pivovaru Tambor.
Z podkrkonošské metropole si prezident poveze sošku bílého dráčka z francouzského porcelánu, jejímž autorem je trutnovský výtvarník Milan Kout. Ten se nechal inspirovat logem města a vytvořil několik originálů. Některé z nich už jsou v držení vítězných firem v soutěži Trutnovský drak 2014, která byla loni vyhlášena pro podnikatele v několika kategoriích. A právě Koutův dráček se stal symbolem ceny. Nyní si ho tedy domů veze i český prezident. Ve firmě Kasper Kovo, s.r.o. dostal Zeman dárek z kolekce jejích výrobků. „Je to designový obal na květiny, vhodný do interiéru i exteriéru," přiblížil výkonný ředitel firmy Jakub Kasper.

17.58: Beseda s občany Trutnova na rozdíl od incidentu před městským úřadem proběhla po sedmnácté hodině v naprostém klidu a za vzájemného naslouchání. Sál byl plný občanů, kteří pokládali prezidentovi řadu dotazů. Padly například i otázky na novináře Peroutku, na platy soudců a další témata. Před osmnáctou hodinou prezident Miloš Zeman dekoroval prapor, přijal od starosty Ivana Adamce pozornost ve formě sošky bílého dráčka od autora Milana Kouta. „Určitě si tuto roztomilou hračku vystavím na Hradě ve své kanceláři a budu na vás vzpomínat," loučil se s Trutnovem český prezident a s kolonou vyrazil směrem na Hradec Králové.

Prezident Miloš Zeman v Trutnově.

Prezident Miloš Zeman v Trutnově.

17.00: Ohlášen byl incident před trutnovskou radnicí! Na poslední zastávce v Trutnově skupina lidí ukázala Zemanovi červenou kartu. Hned po příjezdu prezidentské kolony k trutnovské radnici se před půl pátou ozval mohutný pískot. „Styďte se, nejste náš prezident. Ostuda… Havel!!!," křičeli Zemanovi oponenti. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček skupinu nabádal, aby přišla s Milošem Zemanem diskutovat do sálu, že prezident rád vyslechne její názory. „Není potřeba diskutovat, není o čem," řekla například Irena Millerová.  V rukou někteří protestující drželi cedule s nápisem Zeman RosPutinův pRezident. Před radnicí docházelo k výměně názorů mezi oběma tábory. Tedy mezi Zemanovými příznivci a odpůrci. Nikdo si však alespoň prozatím do vlasů nevjel.

Odpůrci prezidenta Miloše Zemana s červenými kartami v Trutnově.

15.55: Následně prezidenta přivítala zaměstnanci zaplněná jídelna podniku, kde v těchto chvílích probíhá beseda.

15.33: Miloš Zeman dorazil do společnosti Kasper Kovo, kde nejprve absolvoval jednání s vedením firmy.

14.55: Odpolední program prezidenta Miloše Zemana v Trutnově se pozvolna blíží: 15.20 hod. - návštěva společnosti Kasper Kovo; 16.55 hod. - setkání s občany ve velkém sále městského úřadu.

14.02: Už od rána je dnes prostor před trutnovskou radnicí obehnán páskami, které vyhrazují volná parkovací místa pro prezidentskou kolonu. Ta sem má přijet před půl pátou, kdy prezidenta přivítá starosta Trutnova Ivan Adamec. „Blokace míst je jen minimálním opatřením, které zajišťujeme," konstatuje k tomu zastupující ředitel trutnovské městské policie Radek Svoboda a dodává, že trutnovští strážníci jsou podpůrnou složkou štábu, který zajišťuje prezidentovu bezpečnost.

13.37: Po obědě se prezident vypraví do Trutnova, kde ho nejprve bude čekat návštěva společnosti Kasper Kovo.

Ze Dvora vede cesta do Trutnova

13.33: Po bohatém dopoledním programu čeká Miloše Zemana oběd - při čtvrtku se nají v Penzionu Za Vodou ve Dvoře Králové nad Labem.

Publikum prezidentské návštěvy v divadelním sále Hankova domu ve Dvoře Králové nad Labem.

13.30: Během poklidné debaty se probírala regionální témata. Na jediný „větší" dotaz ohledně Číny Zeman odpověděl, že tato země již není to, co bývala, protože se odklání od komunismu ke konfucionismu. Poté prezident obdržel dary - především regionální potraviny. Poděkoval za doplňky stravy mimo jiné se slovy ve stylu: „Minerálku zvanou medovina rád vypiji."

Prezident Miloš Zeman v Hankově domě ve Dvoře Králové nad Labem.

12.37: Prezident dorazil k Hankovu domu a vstupuje dovnitř. Atmosféra v okolí byla poklidná.

12.29: Prezident sice dorazí až za několik minut, ale už teď na něj před Hankovým domem ve Dvoře Králové nad Labem čeká asi 50 lidí. Červené karty a podobné záležitosti zatím nejsou registrovány. Uvnitř už zbývá asi jen 30 volných míst, sál je ze tří čtvrtin zaplněn. Do horního patra lidé nejsou vpouštěni.

12.20: Prezidenta vítá na královédvorské radnici starosta Jan Jarolím, od 12.40 hodin se Zeman setká s občany v divadelním sále Hankova domu.

12.17: Ředitel JUTY Jiří Hlavatý chápe Zemanovu návštěvu jako ocenění práce zaměstnanců závodu. Ve společnosti prý rozhodně neočekávají žádé výhody, ani nic podobného. Toť jen ve zkratce, redaktoři šéfa společnosti samozřejmě zpovídali více.

12.10: Při odchodu prezidenta zavládlo nadšení, lidé bylo s jeho projevem spokojení. Jak Deník zjistil, mnozí z přítomných jsou jeho voliči a Zemana mají rádi. Například pracovník firmy Petr Blinka se svěřil: „Hrozně obdivuji jeho bonmoty. Všechno, co říká, má hlavu a patu, což dnes prokázal. Nejvíc mne zaujala slova o baťovském podnikání."

12.00: Beseda končí, Hlavatý předává dárečky - kravatu, propisku a hedvábný šátek pro manželku, navrch vázu. Zeman děkuje hlavně za tu tužku.

11.53: „Nevěřte důležitosti rozdílu mezi pohlavími. Važte si schopných a úspěšných lidí, neboť jsou obklopeni velkou závistí," reaguje prezident na otázku z publika.

11.48: „Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš," připomněl prezident Tomáše Baťu a dodal, že má rád podnikatele baťovského typu. Jiří Hlavatý je podle něj takovým podnikatelem.

11.35: Miloš Zeman si v areálu společnosti prohlíží umělý trávník a pomalu se blíží mezi čekající shluk lidí.

11.12: Pořadatel nabádá přítomné k tomu, aby vytvořili špalír, kterým bude moci hlava státu projít. Zeman mezi ně má dorazit zhruba za 20 minut. Lidé jsou zároveň upozorněni na vypnutí mobilních telefonů, aby nevyrušovali. Mezitím se zaměstnanec firmy Jiří Stuchlík podělil o své dojmy, a sice tak, že na setkání s prezidentem přišel s tím, že čeká zajímavý projev a nějaké bonmoty.

Lidé čekající na příchod prezidenta v areálu společnosti JUTA.

11.05: Zeman zmizel za zavřenými dveřmi. V hale na něj čeká již asi 150 lidí a další ještě přicházejí.

Miloš Zeman ve Dvoře Králové nad Labem.

11.01: Dorazil Miloš Zaman a vzápětí se zdraví s přítomnými. „Dlouho jsme se neviděli, naposledy včera," vtipkuje s ředitelem JUTY Jiřím Hlavatým.

Miloš Zeman ve Dvoře Králové nad Labem.

10.55: Přítomní lidé tvrdí, že na setkání dorazili dobrovolně a natěšení, nahnaní na něj prý rozhodně nejsou.

10.49: Přijely autobusy plné zaměstnanců společnosti, zatímco v dáli už jsou vidět modré majáčky prezidentské kolony.

10.39: Na úvodní místo čtvrtečního setkání s prezidentem s předstihem dorazil hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

10.37: Prostranství před akciovou společností JUTA ve Dvoře Králové se začíná plnit automobily médií. U vjezdu novináře kontrolují policisté. Prezident má dorazit v 11 hodin.

10.34: Prezidentské koloně zajišťují průjezdy do navštěvovaných míst policisté. „Občané se mohou setkat s dílčími omezeními, dokud kolona neprojede. Zajištění bezpečnosti hlavy státu je vedeno Útvarem pro ochranu prezidenta. K tomu je zajištěn dostatečný počet policistů, případně i městských strážníků v jednotlivých městech, kteří jsou připraveni zasáhnout v případě narušení veřejného pořádku. Jde o standardní bezpečnostní opatření. Na Trutnovsku dnes stejně, jako všude jinde, kam prezident přijíždí," říká policejní mluvčí Ivana Ježková.

10.30: Dopolední program hlavy státu: 11.00 Návštěva společnosti JUTA ve Dvoře Králové nad Labem, 12.40 - setkání s občany v královédvorském Hankově domě.

10.19: Průvodní článek k návštěvě prezidenta na Trutnovsku sestavila redakce Krkonošského deníku. Co si například prezident odveze za dary? Nejen o tom čtěte v následujícím článku.

9.26: Ale nepředbíhejme. Ve čtvrtek Zeman míří na Trutnovsko, dopoledne stráví ve Dvoře Králové nad Labem.

9.23: Včera se prezident pohyboval v Hradci Králové a v Dobrušce. Zatímco na Hradecku už se během své třídenní návštěvy kraje neobjeví, na Rychnovsko se vrátí ještě v pátek. A víte, že ve zmíněném okrese můžete Miloše Zemana potkávat i mimo prezidentskou návštěvu? Jaké to je být jmenovcem hlavy státu, čtěte zde.

Čtvrtek 19. února

18. února - on-line reportáž ukončena, živě pokračujeme ve čtvrtek cca od 11 hodin.

17.57: Vážení čtenáři, nezbývá než poděkovat za pozornost a pro dnešek se rozloučit. Středeční reportáž z putování prezidenta České republiky Miloše Zemana po Královéhradeckém kraji totiž končí. Jelikož je však třídenní, již ve čtvrtek se s vámi rádi setkáme u pokračování tohoto onlajnu.
Z Hradce Králové vás informacemi zásoboval: okresní šéfredaktor Jan Pruška;
z Dobrušky vás informovali: okresní šéfredaktor Miroslav Sixta a redaktorka Stanislava Rohrová;
snímky pořídili: Jan Pruška, Miroslav Sixta a regionální fotograf Deníku Michal Fanta;
internetovou podobu přenosu po celý den moderoval Pavel Illich.
Děkujeme a brzy napočtenou!

17.36: Davy lidí odcházejí z kina. S názory prezidenta jsou veskrze spokojení a na jeho návštěvu se prý těšili.

17.32: Beseda končí. Prezident děkuje a podepisuje pamětní knihu města Dobruška. Vzápětí Miloš Zeman prezidentskou stuhou dekoruje prapor města. Následně mu starosta Tojnar předává dary - obraz radnice Dobrušky a sochy F. L. Věka, pozornosti z rodinného pivovaru v Dobrušce, od vojáků v Dobrušce leteckou fotografií zámku v Lánech. Poté prezident opouští sál.

17.21: Zeman na závěr vypráví anekdotu o sobě a Václavu Klausovi, jak přišli do pekla..

17.19: „Vydržel jsem dosud všechny mediální ataky. Kypím zdravím a usmívám se," pravil Zeman. Prezident během odpoledne v kinosále v Dobrušce sklízí opakovaný potlesk.

17.10: „Generál Pavel si zaslouží naši úctu. Tím nejméně důležitým důvodem je, že krásně vypadá," uvedl Zeman.

17.00: Zeman vyzval majitele červených karet k prvnímu dotazu v besedě. Červenáčci však zůstali venku…

16.53: Zemanova první slova zněla: „Budu sedět nejenom kvůli navinuté šňůře mikrofonu." A pokračoval: Řídím se dle slov Karla Čapka: Člověk, který stojí, lidem káže. Člověk, který sedí, si s lidmi povídá. A já si chci povídat."

16.51: Hovoří hejtman Franc. Ticho v sále ruší pouze cvakání fotoaparátů.

16.47: Slovo si vzal starosta Dobrušky Petr Tojnar, představuje město Dobruška.

16.45: Vchází prezident. Osazenstvo sálu povstalo a tleská mu. Zatímco lidé tleskají, prezident mává. Úvodní slovo přebírá "šéf města"…

Prezident Miloš Zeman na pódiu společenského centra v Dobrušce.

16.41: Do sálu přicházejí zastupitelé Dobrušky, očekává se příchod prezidenta.

16:28: Minimálně stovka čekajících lidí se do zaplněného kinosálu společenského centra dokonce ani nedostala…!

16.22: Nicméně, jak je patrné, sál dobrušského kina je zaplněný do posledního místečka a čeká se na příchod prezidenta. Ten má zatím v ústraní jednat s místními zastupiteli.

Zaplněný sál kina v Dobrušce.

Zaplněný sál kina v Dobrušce.

16.20: Demonstranti s kartami jsou. zklamání, protože prezident použil druhý zadní vchod a vyhnul se jim tak!

16.16: Zachytit se podařilo jen vozidla z prezidentské kolony. Miloš Zeman využil ke vstupu do dobrušského kina jeden ze zadních vchodů, což leckoho zaskočilo. Každopádně prezident již je na místě dalšího středečního setkání.

Vozidla prezidentské kolony v Dobrušce.

16.10: Občané se na setkání s Milošem Zemanem patřičně "vyzbrojili"…

Občané s červenými kartami a transparenty na adresu Miloše Zemana.

16.06: Na hlavu státu se přišly podívat vskutku všechny generace…

Lidé čekající na příjezd prezidenta v Dobrušce.

16.02: Už jsou slyšet majáčky blížící se kolony. Lidé testují píšťalky.

15.55: „Měli jsme tu Masaryka, teď tu máme hulváta a bolševika" - tak zní text na jednom z transparentů demonstrantů před kinem v Dobrušce.

15.52: I v dalším okrese má Deník svoje zástupce, kteří budou pohyb prezidenta sledovat. A jak to na místě podle prvních informací vypadá již nyní? Před společenským centrem v Dobrušce už čeká hlouček lidí vyzbrojenych červenými kartami.

15.49: Cesta Miloše Zemana nyní vede na Rychnovsko. Za pár desítek minut má dorazit do Dobrušky, kde ho čeká nejen setkání s obyvateli města.

Miloš Zeman opouští Hradecko a míří na Rychnovsko

15.26: Prezident zakončil svoje putování po krajské metropoli. Ostatně, kromě loňské návštěvy, která již byla v průběhu on-line reportáže zmíněna, se Miloš Zeman v Hradci Králové objevil několikrát v jiných funkcích již dříve - o tom si v přestávce můžete přečíst zde.

14.49: Návštěvu polní nemocnice zakončuje Miloš Zeman besedou s veliteli a veterány.

Miloš Zeman s vojenskými veliteli a veterány.

14.37: …a Miloš Zeman vzápětí příjíždí. V dalších okamžicích dochází k vítání s vojáky.

Miloš Zeman se zdraví s vojáky.

14.31: Vojáci z polní nemocnice čekají na příjezd prezidenta…

Čekání vojáků na příjezd prezidenta.

14.16: Po „obědové pauze" se společně s prezidentem České republiky za malou chvíli vrhneme do víru odpolední části programu. Co v něm Miloše Zemana čeká? Stále je v Hradci Králové a nejdříve zavítá na návštěvu 6. a 7. polní nemocnice, kde ho čeká ukázka fungování a přijetí pacienta, dále pak beseda s vojáky a novodobými veterány.

13.04: V anketách Deníku u příležitosti návštěvy prezidenta v kraji odpovídalo hned několik respondentů.
Odpovědi starostů a primátora čtěte zde.
Odpovědi občanů najdete v tomto odkazu.

12.57: Zajímá vás například, kde ve středu prezident jí? Volba padla na Restauraci Šatlava v Hradci Králové a také na Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou.

11.49: Prezident se zapsal do pamětní knihy a od hejtmana dostal první vydání Babičky Boženy Němcové. „Nedávno moje dcera maturovala a jedna otázka zněla: V kolika bytech bydlela v Praze Božena Němcová? Ví to někdo?" Zasutipitel Kalenda věděl: „Bylo to 13." Prezident posléze opustil sál.

Prezidentův zápis do pamětní knihy.

11.44: Miloš Zeman věnoval hejtmanovi stolní lampu, kterou dává lidem, kteří zdvojuji funkci. V případě France to jsou křesla hejtmana a senátora. „Takoví lidé pracují minimalně 26 hodin denně, tedy i za tmy, a proto potřebují lampu."

11.28: Dotaz padl také na zadlužení Řecka: „Řekové by měli vystoupit z eurozóny a přejít zpět k drachmě. Pak ji devalvovat a poté by měli šanci být konkurenceschopní."

11.22: Zeman: „Z kraje nejspíše odebereme polní nemocnici a pošleme ji do Jordánska, aby pomáhala uprchlíkům. Jsem proti umísťování uprchlíků v České republice, mělo by se jim pomáhat v jejich kulturním prostředí.

11.16: „Devalvace koruny je prováděna proto, aby Česká národní banka oddálila vstup republiky do eurozóny," odpověděl prezident na otázku, co si myslí o zásahu ČNB. Dále naznačil, že v roce 1916 (opravdu řekl tento rok - pozn. red.) bude jmenovat nové členy bankovní rady, kteří budou rozumnější.

11.12: „Každý politik má svoje hobby a mé jsou hospice.  Pokud jste navštívili LDN, tak víte, že sem lidé odkládají své příbuzné jako staré ledničky. Hospice narozdil od LDN zaručují důstojný odchod ze života," pokračuje prezident.

11.10: „Vítejte v kraji," pronesl hejtman Lubomír Franc na závěr svého proslovu. „Jsem rád,  že jsem opět ve městě, kterému se říkalo salón republiky.  Ale také jsem zjistil, že v tomto kraji je největší podíl seniorů nad 65 let, takže se tu jako důchodce cítím doma," uvedl Zeman.

11.03: Prezident dorazil do sálu zastupitelstva.

Miloš Zeman a hejtman Lubomír Franc v sále zastupitelstva.

10.54: Pracovníci kraje „nahání" lidi z galerie, aby si šli sednout dolů do křesel. „Pojďte, ať to tam nevypadá prázdné".

10.47: Sál zastupitelstva Královéhradeckého kraje se pomalu plní představiteli kraje i zástupci médií. Na stole má hlava státu přípravené ovoce i jednohubky. Na prezidenta čekají také zabalené dary. Do sálu má dorazit v 11 hodin.

10.45: Co se psalo v Deníku ve dnech a týdnech před příjezdem hlavy státu? Ucelený souhrn souvisejících článků najdete zde.

10.35: A je zahájeno! Prezident Miloš Zeman právě přijel do Hradce Králové na Pivovarské náměstí.

Prezident Miloš Zeman při příjezdu na Pivovarské náměstí v Hradci Králové.

10.25 - Zeman má ve středu v Hradci Králové na programu setkání s krajskými zastupiteli a starosty, prohlídku 6. a 7. polní nemocnice či diskusi s občany v Dobrušce na Rychnovsku. Prezidentův program v kraji má začít již za chvilku - v 10.30 hodin, kdy Zeman dorazí k hradeckému hejtmanství. O půl hodiny později se koná setkání se zastupiteli kraje a starosty některých obcí. Před polednem se prezident sejde s řediteli příspěvkových organizací kraje a zástupci odborů.

10.19 - Už jste si zajistili středeční vydání Hradeckého deníku, které se hojně věnuje nynější prezidentské návštěvě? Na titulní stranu zařadil svoji poznámku i regionální šéfredaktor:
Cena splněných přání
Přímé prezidentské volby, díky kterým se stal hlavou státu Miloš Zeman, přinesly jednu nespornou novinku: je snadné zjistit, kde si koho lidé za prezidenta přáli. V Hradci a ve Dvoře, kam v tomto týdnu prezident jede, lidé volili spíše Karla. V Dobrušce a v Trutnově, dalších místech aktuální prezidentské cesty, si přáli spíše Miloše.
Obecně se ale za poslední tři měsíce důvěra v současného českého prezidenta propadla o šestinu. Je to možná úděl všech přání:  když se lidem splní už po nich ani netouží.
(Imrich Dioszegi, šéfredaktor východočeských Deníků)

9.20 - Miloš Zeman zavítal na Královéhradecko také vloni. Kde všude byl? Co s ním lidé prožili? Vraťte se prozatím do dubna roku 2014 v SOUHRNU ČLÁNKŮ ZDE!

9.00 - Prezidentova cesta po našem regionu právě ve středu dopoledne začíná… Hlavu státu zanedlouho uvítají v Hradci Králové.

Středa 18. února

Vítejte u sledování on-line reportáže z třídenní návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Královéhradeckém kraji.