Venku se „naparovala" klasická americká auta, symbol kapitalismu a pravice.

V doškovém „týpí" v areálu Stříbrného rybníku se v sobotu po poledni sešli pánové, kteří chtějí zajistit levicové straně úspěch. Byl to tak trochu paradox, zvláštní souhra.

Strana práv občanů – Zemanovci, tedy síla, kterou založil prezident Miloš Zeman (a je jejím čestným předsedou), vyrukovala se dvěma silnými jmény jako svými spojenci 
v Královéhradeckém kraji.

Prvním je ředitel hradecké fakultní nemocnice Roman Prymula a druhým zpěvák Daniel Hůlka, jehož rodina pochází z Dřevěnice, kde se koná slavný volejbalový turnaj.

„Hledáme osobnosti a odborníky," vysvětloval předseda strany Zdeněk Štengl, proč se Zemanovci rozhodli oslovit Prymulu s Hůlkou.

Zatímco zpěvák se už dříve ukazoval jako sympatizant strany – po prezidentských volbách například přímo ve štábu zazpíval Zemanovi českou hymnu, s angažováním Prymuly to měli místní Zemanovci mnohem složitější.

„Váhal jsem asi dva měsíce," popisuje ředitel nemocnice proces, kterým prošel. Proč byl nerozhodný? „Jsem spíše pravicově založený, ale pravicové strany mě zklamaly. Když jsem se rozhodl, že vstoupím do politiky, rozhlížel jsem se jinde a v programu SPOZ jsem našel body, které mě oslovily."

Hůlka by měl za stranu kandidovat již letos v říjnu v předčasných volbách, v případě Prymuly se mluvilo o volbách 
v příštím roce – o senátních a také komunálních. Oba budou vystupovat jako nezávislí kandidáti.

„Budeme se o tom ještě s panem profesorem bavit," nevylučuje dřívější překvapivé nasazení předseda Štengl.

„Je to zatím vyloženě akce krajské organizace. Proto se budou teprve řešit další detaily," doplňuje Zdeněk Podal, předseda hradecké a místopředseda krajské organizace.

Prymula by se měl prosadit (logicky) tématikou zdravotnictví, Hůlka kulturní. „Byl jsem hospodský nadávač, ale teď chci pomoci," tvrdí.