„Všichni stojíme, děkuju,“ křičela v úterý dopoledne policistka na chodce na křižovatce na Zborovské ulici u Fakultní nemocnice. „Ano, čekáme,“ odpovídala rozverně jedna chodkyně u přechodu. Vzápětí kolem za zvuku sirén prosvištěla kolona limuzín vezoucí prezidentský pár z prohlídky Dětské kliniky na hejtmanství a drobné kolony čekajících aut se opět daly do pohybu. Zdržení bylo jen na minutku.

Prezident Petr Pavel navštívil hradeckou fakultní nemocnici.
VIDEO: Prezident Petr Pavel přijel do Hradce Králové. Navštívil nemocnici

Zajištění hladkého průjezdu prezidenta je běžnou součástí prezidentských cest. „V souvislosti s návštěvou prezidenta České republiky v našem kraji spolupracujeme s Útvarem pro ochranu prezidenta ČR. Zaměříme se na zajištění veřejného pořádku a bezproblémový průběh návštěvy,“ uvedla bez dalších podrobností mluvčí policistů v kraji Magdalena Vlčková.

Jasné je, že část dopravních policistů bude dohlížet na hladkou cestu nejvyššího ústavního činitele země po regionu. Ostatně, když před devíti lety navštívil kraj Miloš Zeman, stáli řidiči desítky minut v kolonách u Náchoda při cestě tehdejšího prezidenta do Broumova.