„Končím v politice!“ To včera oficiálně potvrdil pardubický primátor Jaroslav Deml.
Už poté, co jej začátkem února ve vnitrostranických primárkách porazil při souboji o pozici lídra ODS do podzimních komunálních voleb jeho současný náměstek Alexandr Krejčíř, Jaroslav Deml naznačoval, že o jiné politické funkce nemá zájem.

„Rozhodl jsem se, že ani do městského zastupitelstva nebudu vůbec kandidovat,“ prohlásil současný první muž pardubické radnice.

Roli hrál i aktuální zdravotní stav

„Chci si od politiky odpočinout. Působil jsem v ní tři volební období. V prvním jsem byl zastupitelem, v druhém náměstkem primátora a nyní primátorem,“ shrnul Deml.

„Jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl, že skončím s politikou, byl i můj současný zdravotní stav. Problém s vyhřezlou ploténkou mezi čtvrtým a pátým bederním obratlem byl pro mě jistým varováním, že je třeba také myslet na své zdraví,“ prozradil pardubický primátor, který je momentálně stále ještě v domácím léčení. „Už se ale cítím mnohem lépe. Počítám s tím, že do práce dorazím v pondělí. Samozřejmě, pokud nenastanou nějaké komplikace,“ upřesnil Jaroslav Deml.

ODS prý rozhodně nechce nijak škodit

„Momentálně chci dokončit práci, kterou mám na pardubické radnici a pomáhat poslanci Danielu Petruškovi. Určitě teď nemám v úmyslu ODS nějak škodit,“ podotkl pardubický primátor.

„Zatím v ODS zůstávám. Co bude dál, uvidíme,“ řekl Jaroslav Deml, který měl několik nabídek na „přestup“ do jiných politických subjektů, ale nevyužil je – na rozdíl od svého bývalého spolustraníka, současného pardubického radního Jiřího Razskazova.
„Pochopitelně mi je líto, že z ODS odešel. Nemyslím si, že by to bylo kvůli jeho uražené ješitnosti, protože on moc dobře ví, o čem politika je. Troufám si tvrdit, že jeho odchod je pro ODS oslabení a pro Sdružení pro Pardubice bude naopak posílením v boji o post starosty prvního městského obvodu,“ vyjádřil se pardubický primátor, který se chce po odchodu z politiky znovu vrátit do stavební firmy Domec, kde dříve působil.

Politika má být službou veřejnosti

„Přiznám se, že je mi trochu smutno z toho, kam až se politika dostala, že v ní jsou lidé, kteří jsou schopni téměř všeho, bez jakékoliv odpovědnosti, pokory. Pro některé lidi se bohužel politika stala poměrně snadnou cestou, jak se dá dostat k moci, prebendám, penězům,“ nechal se slyšet pro Deník Jaroslav Deml.

„Věřím, že ti, co přijdou na radnici po nás, pochopí, že politika je služba veřejnosti, o tom udělat něco pro město a jeho občany,“ uzavřel.