V prvním kole ankety dostala nejvíce hlasů Hana Orgoníková (ČSSD). Stejně to dopadlo i v kole druhém, které skončilo 2. října. Jednička na kandidátce hradecké ČSSD získala 1057 hlasů.

Na druhém místě skončila Lenka Trkalová z KSČM s 754 hlasy. Třetí příčku čtenářské ankety obsadil Vít Jedlička ze Strany svobodných občanů (588 hlasů). Za ním skončil Adam Záruba ze Změny pro Hradec (564 hlasů).

Jako pátý nejlepší kandidát na primátorské křeslo se čtenářům zdál být Zdeněk Fink z Hradeckého demokratického klubu (329 hlasů). Na šestém místě byl Martin Dvořák z Volby pro město se 312 hlasy.

Ve skutečnosti mohou komunální volby dopadnout samozřejmě úplně jinak. Na to si však budeme muset počakt až do 15. a 16. října.

PSALI JSME: Vyberte nejlepšího politika na magistrát

Do 6. září trvala anketa, ve které jste hlasovali pro svého favorita. Vybírali jste mezi lídry politických stran, kteří kandidují v podzimních komunálních volbách. Jeden z nich nastoupí právě na post primátora Hradce Králové.

Nejvíce hlasů získala Hana Orgoníková. Pro velký zájem jsme pro vás připravili druhé kolo hlasování. Anketa potrvá od středy 8. září do 2. října. Výsledky zveřejníme 4. října.

Pokud nejste spokojeni s umístěním svého oblíbeného politika, dejte mu více hlasů v novém klání. Všichni startují od nuly.

Jak dopadly čtenářské volby v prvním kole?

Orgoníková Hana (ČSSD) - 1554
Záruba Adam (Změna pro Hradec) - 1342
Dvořák Martin (VPM) - 989
Trkalová Lenka (KSČM) - 917
Nádvorník Richard (TOP 09) - 853
Finfrlová Pavla (ODS) - 725
Fink Zdeněk (Hradecký demokratický klub) - 343
Bezdíčková Ivana (VV) - 328
Kučera Leoš (Doma v Hradci) - 144


(číslo znamená počet hlasů)


Kandidáti na primátora:

Bezdíčková Ivana (VV)
Dvořák Martin (VPM)
Finfrlová Pavla (ODS)
Fink Zdeněk (Hradecký demokratický klub)
Jedlička Vít (Strana svobodných občanů)
Kučera Leoš (Doma v Hradci)
Morávek Jiří (Suverenita)
Nádvorník Richard (TOP 09)
Orgoníková Hana (ČSSD)
Smolej Milan (Evropská demokratická strana)
Trkalová Lenka (KSČM)
Záruba Adam (Změna pro Hradec)