ZDE NAJDETE VŠE O KOMUNÁLNÍCH VOLBÁCH

Do 6. září trvala anketa, ve které jste hlasovali pro svého favorita. Vybírali jste mezi lídry politických stran, kteří kandidují v podzimních komunálních volbách. Jeden z nich nastoupí právě na post primátora Hradce Králové.

V průběhu hlasování se preference přesouvaly mezi jednotlivými lídry a často jste vy, čtenáři, byli překvapeni. Nyní už je jasno. Nejvíce hlasů získala Hana Orgoníková.

Pro velký zájem jsme pro vás připravili druhé kolo hlasování. Anketa potrvá od středy 8. září do 2. října. Výsledky zveřejníme 4. října.

Pokud nejste spokojeni s umístěním svého oblíbeného politika, dejte mu více hlasů v novém klání. Všichni startují od nuly.

Jak dopadly čtenářské volby?

Orgoníková Hana (ČSSD) - 1554
Záruba Adam (Změna pro Hradec) - 1342
Dvořák Martin (VPM) - 989
Trkalová Lenka (KSČM) - 917
Nádvorník Richard (TOP 09) - 853
Finfrlová Pavla (ODS) - 725
Fink Zdeněk (Hradecký demokratický klub) - 343
Bezdíčková Ivana (VV) - 328
Kučera Leoš (Doma v Hradci) - 144

(číslo znamená počet hlasů)

Kandidáti na primátora:

Bezdíčková Ivana (VV)
Dvořák Martin (VPM)
Finfrlová Pavla (ODS)
Fink Zdeněk (Hradecký demokratický klub)
Kučera Leoš (Doma v Hradci)
Nádvorník Richard (TOP 09)
Orgoníková Hana (ČSSD)
Trkalová Lenka (KSČM)
Záruba Adam (Změna pro Hradec)

Jedlička Vít (Strana svobodných občanů)
Morávek Jiří (Suverenita)
Smolej Milan (Evropská demokratická strana)

close zoom_in

Zde hlasujte pro starostu Smiřic.

Zde hlasujte pro starostu Nového Bydžova.

Zde hlasujte pro starostu Chlumce n. C.

Zde hlasujte pro starostu Nechanic.

KANDIDÁTI NA PRIMÁTORA

close zoom_in Připravili jsme pro vás profily a životopisy všech kandidátů na primátora Hradce Králové. Politici napsali pár slov o sobě, své politické kariéře a odpověděli na 3 otázky - ty najdete u každého politika vždy v samostatném článku.
Můžete si tak vytvořit lepší představu, kdo jsou a co nabízejí.

OTÁZKY HRADECKÉHO DENÍKU:

Jaká část Hradce je podle Vás v nejzanedbanějším stavu a proč?
Čeho byste chtěl/a jako primátor dosáhnout?
V jakém okamžiku byste prohlásil/a z pozice primátora, že jste spokojený/á?Bezdíčková Ivana (VV)

Životopis: Ivana Bezdíčková , narozena 26. září 1956 v Hradci Králové, je vdaná a má dvě děti.
Po ukončení studia na Gymnáziu J. K. Tyla v Hradci Králové pokračovala atestačním studiem oboru hygiena práce. V roce 2006 jsem absolvovala Kurz interních auditorů ve zdravotnictví organizovaný organizací poskytující vzdělávání a přípravu CMC Graduate Schoul of Business o.p.s.
Dosavadní kariéra: Do konce roku 2001 pracovala na Krajské hygienické stanici v HK. V současnosti pracuje jako OSVČ - technický poradce v oboru hygiena především se zaměřením na odborné služby v oblasti ochrany zdraví při práci při zajišťování vytipování faktorů ovlivňujících pracovní prostředí, zajištění měření faktorů, obecně konzultační činnost ve všech oborech hygieny. Od roku 1998 pracovala jako Předsedkyně výboru hygienické sekce v rámci profesního sdružení České asociace sester. Od roku 2009 je předsedou Komise místní samosprávy, městská část střed, Hradec Králové.
Zájmy, koníčky: Ve volných chvílích sportuji - lyžuji, provozuji cykloturistiku, chalupařím a zajímám se o vše kolem nás. Širší rodina je pro mne největší životní oporou.
Motto:
Mou prioritou je solidnost, důvěra, přímost, objektivita, racionalita, lidský a individuální přístup ke každému. Překážky neobcházím, překonávám je.

Odpovědi Ivany Bezdíčkové čtěte zde.

Dvořák Martin (VPM)

Životopis: Martin Dvořák, narozen 11. 11. 1956 v Praze. Vystudoval pardubické gymnázium, Střední školu společného stravování v Turnově a Vysokou školu ekonomickou v Praze (obor finance). Je podruhé ženatý, má dvě dospělé dcery a jedenáctiletého syna.
Dosavadní kariéra: Do roku 1990 pracoval ve Východočeském průmyslu masném jako ekonom, později jako technik a dělník. V březnu 1990 se stal místopředsedou Okresního národního výboru v Hradci Králové. V komunálních volbách 1990 byl zvolen primátorem Hradce Králové. Funkci primátora obhájil i v dalších volbách, v roce 1998 byl odvolán. V letech 1999 -2002 pracoval pro OSN v misi UNMIK v Kosovu, v roce 2003 působil jako člen mezinárodní okupační správy v Iráku. Od roku 2005 je zaměstnancem Ministerstva zahraničí, v letech 2005 - 2009 působil jako obchodní a ekonomický rada ve Washingtonu, v současné době je ředitelem odboru dvoustranných ekonomických vztahů na ústředí MZV v Praze.
Zájmy, koníčky: Divadlo, literatura, hudba, sport a politika
Motto: „Nebát se a nekrást.“

Odpovědi Martina Dvořáka najdete zde.

Finfrlová Pavla (ODS)

Životopis: Ing. Pavla Finfrlová, narozena 1. 4. 1950, má dvě dospělé děti. Po ukončení SPŠ chemické Pardubice vystudovala VŠ chemickotechnologickou Pardubice.
Dosavadní zaměstnání: Od roku 1974 pracovala v Předměřicích ve VČ cukrovary. Od roku 1978 působila ve Výzkumné a vývojové základně v Hradci Králové. Po roce 1992 začala podnikat v oboru ekologické poradenství. Je členkou představenstva Dopravního podniku města Hradce Králové.
Politická kariéra: Členkou hradeckého zastupitelstva byla poprvé zvolena v roce 1994, později působila také jako předsedkyně komise pro životní prostředí hradecké rady města a také v krajském výboru pro životní prostředí a zemědělství. Pavla Finfrlová ve funkci náměstka nahradila Otakara Divíška, který byl na konci října 2004 zvolen primátorem města.

Jak odpovídala Pavla Finfrlová? Čtěte zde.

Fink Zdeněk (Hradecký demokratický klub)

Životopis: Zdeněk Fink, narozen v roce 1955 v Hradci Králové, zde také vystudoval od jeslí až po lékařkou fakultu.
Dosavadní kariéra:
Pracuje jako lékař otorinolaryngolog ve smluvním vztahu se zdravotními pojišťovnami ve své ordinaci. Do roku 1994 pracoval na ORL klinice ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.
Politická kariéra: V komunální politice se angažuje od roku 1998. Celou dobu v Hradeckém demokratickém klubu. Nebyl nikdy členem žádné politické strany.
Zájmy a koníčky: Dříve hodně sportoval, nyní se věnuje jen rekreační cyklistice, i když je podle jeho slov někdy dost ostrá.
Motto: Jeho politickým krédem je citát nechanického rodáka Aloise Rašína o tom, že do politiky se nechodí pro peníze.

Odpovědi Zdeňka Finka čtěte zde.

Jedlička Vít (Strana svobobných občanů)

Životopis: Vít Jedlička, narozen 6.9.1983 v Hradci Králové. Studoval na Biskupském gymnáziu v Hradci Králové, maturoval na Townshend International Highschool a poté vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze (bakalářský obor mezinárodní obchod).
Dosavadní kariéra: Do roku 2009 působil jako obchodní ředitel v malé východočeské firmě exportující elektroniku. Mezi roky 2006 až 2009 působil jako jednatel královéhradeckého občanského sdružení Hkfree – internetové komunitní sítě.
Od roku 2010 působí jako předseda občanského sdružení Reformy.cz. Od září působí nově také jako zpravodaj amerického rozhlasového programu “Globální zpravodaj o svobodě” pro oblast EU. Je předsedou Strany svobodných občanů v Královéhradeckém kraji.
Koníčky a zájmy: běh, plavání, potápění, windsurfing, inline brusle.
Motto: „Stát je velká fikce, pomocí níž se každý snaží žít na úkor všech ostatních.“ – Frédéric Bastiat

Odpovědi Víta Jedličky najdete zde.

Kučera Leoš (Doma v Hradci)

Životopis: Leoš Kučera, narozen 23. prosince 1973 v Pardubicích.
Dosavadní kariéra: Od roku 2003 ředitel artkina Centrál Hradec Králové. Předtím zaměstnán: Mf DNES (1997 – 2003), Noviny Vysočiny (1997). Ekocentrum Pardubice – Centrum ekologické výchovy Paleta (1993 – 1997). Okresní správa pošt Hradec Králové (1992 – 1993).
Zájmy a koníčky: film, hudba, výtvarné umění, příroda, vysokohorská turistika, cestování.

Odpovědi Leoše Kučery najdete zde.

Morávek Jiří (Suverenita)

Životopis: Jiří Morávek, narozen 5. dubna 1958 v Hradci Králové.
Současné povolání: Ředitel Centra pro zdravotně postižené Královéhradeckého kraje.
Dosavadní kariéra: Od r. 1986 pracuje v různých funkcích a pracovních pozicích ve prospěch osob se zdravotním postižením. V komunální politice se pohybuje od r. 1992.
Koníčky a zájmy: Cestování, příroda, četba, sport.
Motto: „Člověk je bohatý tím, co udělá pro druhé.“

Odpovědi Jiřího Morávka si přečtěte zde.

Nádvorník Richard (TOP 09)

Životopis: Ing. Richard Nádvorník, narozen 3. 7. 1961 v Hořicích. Do 15 žil u rodičů v Ostroměři, poté v Dobrušce a v Praze. V Hradci Králové žije od roku 1985.Vystudoval ČVUT Praha, fakultu stavební - obor pozemní stavby.
Dosavadní zaměstnání: Do roku 1991 pracoval jako samostatný projektant ve Stavoprojektu Hradec Králové. V roce 1991 byl jedním ze zakladatelů sítě realitních kanceláří Ideál Reality a od roku 1995 se věnuje dodávkám stavebních prací, kde se stal průkopníkem v té době nové technologie lehkých betonů, polystyrenbetonu a pěnobetonu.
V současné době je externím hodnotitelem projektů z operačních programů Podnikání a inovace Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky. Od roku 1998 pracuje v Komisi místní samosprávy v Malšově Lhotě a od roku 2005 je jejím předsedou.
Zájmy a koníčky: Zajímá se o hudbu a hrál ve třech amatérských kapelách. Rád jezdí na vodu, na kole a chodí s hůlkami tzv. Nordic Walking.

Odpovědi Richarda Nádvorníka čtěte zde.

Orgoníková Hana (ČSSD)

Životopis: Ing. Hana Orgoníková, narozena 8. 12. 1946 v Přibyslavi.
Politická kariéra: Do politiky vstoupila v roce 1990, od roku 1992 je poslankyní.Původním povoláním je stavební inženýrka, absolventka ČVUT Praha – Fakulta pozemních staveb (1967 – 1972), uvolněna pro výkon mandátu z funkce vedoucí odboru výstavby.
Po volbách v roce 2010 je v Poslanecké sněmovně PČR místopředsedkyní petičního a kontrolního výboru, členkou a ověřovatelkou organizačního výboru a členkou výboru pro evropské záležitosti. Věnuje se občanským a lidským právům a jako stavařka dopravě.
Je předsedkyní krajského výkonného výboru ČSSD Královéhradeckého kraje a členkou Předsednictva ČSSD.
V nadcházejících komunálních volbách vede kandidátku ČSSD v Hradci Králové.
Motto: „Držet dané slovo. Nikdy se nevzdávat.“

Jak odpovídala Hana Orgoníková? Čtěte zde.

Smolej Milan (Evropská demokratická strana)

Životopis: Milan Smolej se narodil 27.9. 1978 v Hodoníně na Jižní Moravě, ale v Hradci Králové žije již téměř 30 let. V Hradci Králové vystudoval Gymnázim B. Němcové v r. 1997. Z rodinných a osobních důvodů n nedokončil studium politologie na hradecké univerzitě, avšak se neustále vzdělává, zejména v jazykových kurzech.
Dosavadní kariéra: V současné době je zaměstnán jako recepční v hradeckém luxusním hotelu Okresní Dům. Jeho profesním cílem je práce v oblasti cestovního ruchu či obchodu s využitím jazykových dovedností a komunikace s lidmi. Politicky se začal angažovat v mladé Evropské demokratické straně.
Zájmy a koníčky: Kromě manželky jsou to cestování a cizí jazyky, kultura, četba, jízda na kole a turistika.
Motto: „Nebát se a nelhat!“

Odpovědi Milana Smoleje čtěte zde.

Trkalová Lenka (KSČM)

Životopis: Lenka Trkalová, narozená 26. 5. 1967, vystudovala VOŠ podnikatelskou a má dvě děti.
Současné povolání: Již devátým rokem vykonává funkci asistentky poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Soni Markové. Pět let se pohybovala v komunální politice jako zastupitelka obce Opatovice nad Labem.
Koníčky a zájmy: Bez čeho se rozhodně neobejde, jsou přátelé, příroda, knihy, smích a kynologie.
Motto: "Politiku chápu jako službu pro občany, kterou si platí ze svých daní".

Odpovědi Lenky Trkalové čtěte zde.

Záruba Adam (Změna pro Hradec)

Životopis: Adam Záruba, narozen v listopadu 1978 v Hradci Králové.
Současné povolání: od r. 2007 předsedá neziskové organizaci (Základní organizace Orlice Českého svazu ochránců přírody – hlavní náplní jeho práce je výstavba a provoz Podorlického skanzenu v Krňovicích, poradenství pro veřejnost v oblasti životního prostředí a památek, ekologická výchova dětí a mládeže, řízení projektů, ochrana přírody a krajiny).
Dosavadní kariéra: 2006-2007 externě spolupracoval s urbanistickým ateliérem T-plan, s.r.o. Praha. 2003-2007 vyučoval na Stavební fakultě ČVUT v Praze – katedře urbanizmu a územního plánování. 2003 pracoval v rodinné firmě. Do r. 2003 studoval. Po roce 2003 byl členem několika komisí a poradních orgánů – v Hradci Králové i mimo něj.
Koníčky a zájmy: architektura a urbanizmus (zejména 20. století), ochrana přírody a krajiny, památky a výtvarné umění.
Motto: „Malá země musí nesmírně pečlivě, odpovědně a obezřetně hospodařit hodnotami své přírody, nad níž nemá daru vzácnějšího, kromě zdraví svých obyvatel.“ Akad. arch. akad. malíř Ladislav Žák (1900-1973)

Odpovědi Adama Záruby čtěte zde.