Tábor se ponese v duchu hesla Přijď na hrátky za zvířátky. A to doslova. „Areál se nachází v malé vesničce, kde to vypadá jako na konci světa. Chceme děti hlavně směřovat k přírodě," vysvětluje vedoucí tábora Lenka Farhnerová. Na děti tak čekají malé kozy, prasátka, králíci a morče, o které se budou moct starat a hrát si s nimi. Budou také vyrábět herbáře a hrát různé indiánské hry.

Každé ráno se děti sejdou s vedoucími a večer si je rodiče opět vyzvednou. Jeden den je dokonce možné v táboře přespat, a to buď ve stanech, nebo vevnitř. „Zatím se na přespání sice některé děti nadšeně netvářily, ale myslím, že až si tu udělají kamarády, budou o to mít větší zájem," uvedla Farhnerová.

Tábor se letos koná poprvé, zatím se tedy hlásí děti pouze z blízkého okolí. Organizátoři však doufají, že se časem zájem dostane i do větších měst.

První turnus, který začíná už příští týden, je v tuto chvíli plný. Přihlášeno je třináct dětí od čtyř až do deseti let. „V srpnu ale ještě nějaká volná místa jsou," slibuje Farhnerová.

Veronika Pírková