Podle města agentura nesprávně vyhodnotila jedno z kritérií. Městský soud v Praze dal městu za pravdu, rozhodnutí Národní sportovní agentury zrušil a věc jí vrátil k dalšímu řízení. Případem se na základě kasační stížnosti podané agenturou zabýval i Nejvyšší správní soud, který se opět přiklonil k názoru města a stížnost agentury zamítl. Celý případ se tak v lednu vrátil na začátek.

„Národní sportovní agentura (NSA) se v rámci vyhodnocení kritéria potřebnosti a vzdálenosti loděnice od obdobného sportoviště, v našem případě v Černožicích, rozhodla neudělit našemu městu potřebné body, které nás nakonec stály zisk dotace. NSA totiž, aniž by toto dopředu jakkoli v pravidlech specifikovala, přistoupila k měření vzdálenosti mezi sportovišti vzdušnou čarou, čímž jsme se dostali pod potřebnou 15kilometrovou vzdálenost znamenající nezbytné bodové ohodnocení k získání dotace,“ vysvětluje primátorka města Pavlína Springerová.

Dvanáct dřevěných kabinek nepřetržitě koluje pětipatrovou budovou polikliniky II na Slezském Předměstí v Hradci Králové od roku 1974.
Unikátní páternoster vozí Hradečáky již padesát let. Podívejte se, jak klape

Na základě toho se město v prosinci 2022 rozhodlo podat proti rozhodnutí NSA o zamítnutí dotace správní žalobu k Městskému soudu v Praze. Ten v srpnu 2023 rozhodl a rozhodnutí agentury o zamítnutí dotace zrušil. Proti rozsudku podala NSA v září 2023 kasační stížnost. „Tu posuzoval Nejvyšší správní soud, následně ji zamítl a přiklonil se k názoru města, což považujeme za velký úspěch,“ říká primátorka.

Případ se tak opět vrací na začátek. „Příslušná dotační výzva agentury je již vyčerpána. Uvidíme, jaké další kroky agentura podnikne,“ dodává.

Kanoistická loděnice byla dokončena v loňském roce, stojí na pravém břehu Orlice za areálem TJ Slavia. Nahradila starou, která u Orlice fungovala od dob první republiky. Novou loděnici postavila hradecká stavební společnost Redomo. Náklady na stavu přesáhly 21 milionů korun, přičemž hradecký magistrát doufal, že až 70 procent by mohla pokrýt zmíněná dotace.

S využitím tiskové zprávy

Mohlo by vás také zajímat: Stezka hradeckými lesy se vyhne skokanům a čolkům. Projekt se musí přepracovat

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth