„V rámci přípravných prací pro stavbu ‚I/31 Hradec Králové, křižovatka Mileta‘ bude od pondělí 13. listopadu zahájeno na místě budoucí stavby kácení zeleně. Během prací, které jsou plánovány na 1 měsíc, nebude provoz nijak omezen,“ sdělilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na svém webu.

Samotné zahájení stavby křižovatky má začít na jaře příštího roku.

Psali jsme:

Mileta, okružní křižovatka v Malšovicích nebo křižovatka u vily Aničky. To jsou místa, kde IDS nestíhá. Důvodem je prostě kapacita křižovatek a silný provoz.
Křižovatka Mileta v Hradci bude stát přes půl miliardy, postaví ji asi M-Silnice

Předmětem stavby je rekonstrukce kritického dopravního bodu v Hradci Králové – křížení Sokolské a Hradecké ulice. Stávající průsečná světelná křižovatka bude upravena především změnou řadicích pruhů.

Chodci se na druhou stranu silnice nově dostanou podchody. „Dle výhledových intenzit návrh uvažuje se změnou řadících pruhů v prostoru křižovatky. K odlehčení dopravy jsou navrženy bypassy pro odbočení vpravo, dále dojde k vybudování nové zastávky MHD. Pěší a cyklisté budou v prostoru křižovatky řešeni mimoúrovňově,“ uvádí ŘSD v informačním letáku ke stavbě.

Do provozu by měla být křižovatka uvedena v roce 2025.

Mohlo by vás zajímat: Údržba silnic v Královéhradeckém kraji se prodraží. Na vině je válka na Ukrajině

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth