Obousměrná objízdná trasa pro nákladní dopravu je vedena přes ulice Vážní, Kladská, V. Nejedlého a I/31 Okružní. Obousměrná objízdná trasa pro osobní dopravu pak po ulici J. Černého, A. Bedrny a I/31 Pilnáčkova.

„Ulice Pouchovská (Velká) mezi železničním přejezdem a ulicí Vážní bude uzavřena mimo rezidenty a zásobování, kterým bude vždy po jedné polovině úseku umožněn příjezd do ulice U Mostku. Uzavřeným úsekem bude mimo pokládku povrchů umožněn průjezd vozidlům integrovaného záchranného systému, Armády ČR, MHD a linkovým autobusům,“ stojí v informacích k uzavírce.

Po neděli se plánuje úplná uzavírka i ulice Klicperova v Hradci Králové z důvodu budování V. etapy prodloužení teplovodu. Týká se to úseku mezi křižovatkami ulic Dlouhá a Tomkova a práce tady mají trvat rovněž do konce letních prázdnin.

Kvůli opravě kanalizace se od 3. července do 15. srpna zcela uzavře také ulice Dlouhá a od 17. července do 30. listopadu ulice V Kopečku. Tady je důvodem výměna kanalizační stoky a vodovodního řadu. Ulice V Kopečku bude uzavřena mezi křižovatkami ulic Rokitanského a Československé armády. Objížďka bude vyznačena přes ulici Karla Tomana, Malé náměstí, Mýtskou ulici, náměstí Jana Pavla II., Rokitanského, ulici V Kopečku a Velké náměstí. Výjezd z Velkého náměstí bude umožněn ulicí Mýtskou obousměrně. Provoz bude řídit světelná signalizace. 

Mapy a informace k jednotlivým uzavírkám v Hradci Králové naleznete zde.