Třídenní hudební maraton patří k největším akcím svého druhu u nás, každý rok na něj zamíří tisíce lidí z celé republiky i ze zahraničí. A letošní v pořadí už 21. ročník nebude žádnou výjimkou.

Jak se na festival dostat?
I letos vypraví hradecký dopravní podnik speciální spoj, který bude od 4. do 7. června pendlovat mezi terminálem hromadné dopravy a zastávkou Letiště. Jízda na této lince je zdarma, a přistoupit si můžete na „hlaváku", u Tesca, u muzea nebo na zastávce Akademika Bedrny. Na místo se lze vypravit také autem. „Rokáč" nabízí velkokapacitní placená parkoviště, jiné stání v blízkosti areálu je velmi omezené.

„Rokáč" v roce 2015 je plný novinek. Místo obvyklého červencového termínu organizátoři akci přesunuli na červen, změn dostál také samotný areál, který by měl být mnohem přehlednější. V neposlední řadě bude festival opět o něco čistší a přívětivější ke všem návštěvníkům. Stejně jako loni se tak bude třídit téměř veškerý odpad – plast, papír i plechovky. Snazší pohyb budou mít také všichni handicapovaní: „Loni byl tento koncept bezbariérového festivalu na Rock for People pokřtěn těmi nejpovolanějšími, zátěžový test provedla kapela The Tap Tap. Letos se projekt rozrostl co do bezbariérového mobiliáře i doprovodného programu," nastiňují pořadatelé.

Další milou novinkou je i stále lepší zázemí festivalu. Kromě našlapaného hudebního programu si totiž návštěvníci vrchovatou měrou užijí doprovodný program a všechny další vymoženosti areálu. Tak třeba výběr jídla hned z několika světových kuchyní, včetně vegetariánské stravy. „Náročnějším požadavkům návštěvníků jsme přizpůsobili i nabídku ubytování a rozšíření hygienického zázemí s keramickými toaletami," dodávají pořadatelé.