Již od dvou hodin budou ve stáncích k prodeji i ochutnávce svatomartinské rohlíčky, svatomartinské víno a mnoho dalších tradičních lahůdek i adventních inspirací.

O půl čtvrté odstartuje program na pódiu pro všechny věkové generace Trombón-band ze základní umělecké školy Habrmanova. V doprovodném programu budou i ukázky kovářského řemesla nebo videoprojekce. Děti, které nesou křestní jméno Martin či Martina, se mohou svézt na bílém koni.

O půl páté za doprovodu Dechového orchestru města napochodují generálové z roku 1866 s vojenským doprovodem, aby zahájili seriál vzpomínkových akcí 150. výročí bitvy u Hradce Králové z roku 1866.

Každoroční vítání Martina na bílém koni má i letos v podtextu slogan, že zimou turistická sezóna v Hradci Králové a na Hradecku nekončí. Důkazem toho budou mnohá pozvání na akce a zajímavosti nejen nejen na Hradecku.

Hlavní program:
• 15:30 – zahájení kulturního programu na pódiu, Trombón-band ZUŠ Habrmanova
• 16:00 – příjezd Martina na bílém koni pod Bílou věž
• 16:30 – příchod generálů z roku 1866 s vojenským doprovodem, prezentace seriálu akcí ke 150. výročí bitvy u Hradce Králové-Königgrätz, pozvánky na kulturní a společenské akce, představení zajímavostí zimní turistické sezóny, hudební vystoupení Dechového orchestru města, videoprojekce, pozvánky na adventní a vánoční trhy
• 17:15 – 17:45 – hudební vystoupení žáků ZUŠ Střezina a Habrmanova v katedrále sv. Ducha

Doprovodný program:
• 14:00 – 18:00 – minijarmark – prodej svatomartinských rohlíčků a svatomartinského vína, perníčků, horké medoviny, čokolády, svařeného vína a dekorativního zboží, občerstvení
• 14:00 – 20:00 – vstup na Bílou věž s padesátiprocentní slevou na vstupném (poslední prohlídka v 19:00 hodin)
• 16:15 – 17:00 – možnost svezení dětí na bílém koni (děti jménem Martina a Martin mají přednost)