Až ze slovenského Liptovského Mikuláše přijel do Hradce Králové Luboš Piroh. Nenechal si ujít tradiční setkání sběratelů pivních kuriozit, etiket, tácků a dalších suvenýrů spojených s pěnivým mokem.

„Už tomu bude dvanáct let, co jsem začal sbírat předměty spojené s pivem. Zaměřuji se hlavně na sklenice a pivovarské popelníky,“ vzpomíná Luboš Piroh.

Prozradil, že ceny kuriozit se pohybují v závislosti na velikosti pivovaru. Hlavně platí pravidlo, že čím starší předmět, tím je dražší. Obyčejný pivní tácek tak může přijít na pár korun, ale také na několik stovek.

„Sešli se zde vystavovatelé z celé republiky i Slovenska. Celkem jich tu je dvaatřicet. Zajímavostí je, že část z přítomných pivo ani nepije. Máme stálé návštěvníky, ale rádi bychom přilákali i lidi takzvaně z ulice,“ řekl Hradeckému Deníku Miloslav Kozák, jeden z organizátorů.

Dodal, že je škoda, že většina pivovarů nemá archivy svých etiket.

Tradiční setkání pořádané Klubem sběratelů pivních etiket Hradec Králové v restauraci U Švagerků se opakuje čtyřikrát do roka. Příští příležitost získat zajímavý pivní tácek či etiketu bude 9. června.