Největší investiční akce v dějinách obce. I tak se dá mluvit o víceúčelové sportovní hale ve Vysoké. Vyšla celkově na 22 117 000 korun, přes 9 milionů by měla pokrýt státní dotace.

„V současnosti je hotová hrubá stavba. Hala je pod střechou a teď se pracuje na jejím vnitřním vybavení," popisuje stavbu vedle fotbalového hřiště starosta obce Jiří Horák.

Modrá a smetanová

Na zbrusu novém sportovišti, které do dálky září modrými a smetanovými pruhy, začali dělníci pracovat 1. září loňského roku. Hotovo by ale mělo být, hlavně díky velmi mírné zimě, už co nevidět. Podle smlouvy do konce letošního března. Deníku to potvrdil starosta.

Rozhodla anketa
O tom, zda se bude hala v obci stavět, rozhodovali místní už v roce 2012. A to pomocí ankety. Pro stavbu se tehdy vyjádřilo 79,6 procent lidí ve Vysoké. Původně chtěla obec sportoviště financovat sama a vzít si na něj úvěr. Letos v červnu však Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy předběžně přidělilo obci dotaci přes 9 milionů korun.

Fitko? Časem…

Na co se mohou místní po dokončení těšit? Na velkou tělocvičnu, která bude sloužit nejen sportovním nadšencům, ale i pro pořádání kulturních akcí, plesů, přednášek nebo například koncertů. Součástí haly jsou šatny se sociálním zařízením, prostorná galerie a samozřejmě technické zázemí. „Nahoře je umístěna menší zrcadlová tělocvična pro ženský a vedle ní prostor, který nyní pracovně nazýváme klubovna, ale nejspíš tam časem bude fitcentrum. Uvidíme podle zájmu lidí," míní Jiří Horák.

Dlouhé rozhodování

V polovině února do haly nastoupí podlaháři. Právě materiál podlahy byl předmětem dlouhých debat. „Rozhodovali jsem se, jaký typ podlahy bude ve velké tělocvičně. Objížděli jsme okolní haly, sbírali zkušenosti. Náš požadavek na univerzální využití byl trochu problém, většina hal je čistě sportovních. Nakonec jsme zvolili klasiku – dřevěnou palubovku na roštu. Pro kulturní akce bude část podlahy pokryta zátěžovým kobercem, který bude sloužit jako čistící zóna," popisuje  starosta Vysoké a dodává, že věří, že hala bude sloužit obci dobře a hlavně dlouho.