O založení firmy rozhodli hradečtí zastupitelé.

„Stavbu budeme financovat navýšením základního jmění nové společnosti. Jednání s firmou ECE jsou ale teprve na začátku,“ řekl náměstek primátora Josef Malíř.

Náklady na výstavbu arény se podle zastupitelů nesmí vyšplhat nad 450 milionů korun. ECE zaplatí 258 milionů korun, což je kupní cena za pozemky města, zbylou část musí dodat radnice.

„Dali jsme městu na výběr. Hradec si vybral variantu, kterou jsme doporučovali. ECE se na deset let stane generálním partnerem fotbalového klubu a bude přispívat částkou dvacet milionů. Za půdu ale dáme méně,“ řekl manažer firmy Petr Vávra.

Aréna by měla začít fungovat v roce 2011.

Společnost hodlá v okolí stadionu vybudovat také hotel či obchodní centrum. ECE ale s městem neuzavřela smlouvu. „Budeme ji mít nejdříve v říjnu,“ řekl Josef Malíř.

Zastupitelé schválili také další limity na stavby se spoluúčastí města. „Nová sportoviště budou stát maximálně padesát milionů, úprava nábřeží Orlice přijde na dvacet milionů a dalších třicet bude v rezervě,“ dodal Josef Malíř.

Město „podniká“ ve více oborech. Naposledy založilo firmu Letiště Hradec Králové, která se stará o provoz letiště ve Věkoších.