Josef Hušek celý život prožil v hospodářské budově zámku Hrádek u Nechanic. Zbylo po něm více než 40 olejů na plátně. „Přes 40 olejomaleb se našlo, když Josef Hušek zemřel. Sice to byl samouk, ale jsou to pěkné malby,“ podotýká Lukáš Bezvoda, který pořádá prodejní výstavu Huškových obrazů.

Výtěžek z prodeje obrazů bude použit na obnovu lampy nad bránou hospodářské budovy. „Jako světlo naděje, že se brzy podaří sehnat peníze pro obnovu celého hospodářského objektu i s divadlem a jízdárnou,“ vysvětluje Bezvoda. Symbolika světla jako naděje prý napadla kastelána zámku Martina Rejmana a bývalého starostu Hrádku Filipa Dandu, který Bezvodu kvůli obrazům oslovil.

Nechanický kostel, zvony na jeho věži čekají na záchranu.
Aby se opět rozezněly. Nechanická farnost vybírá na opravu kostelních zvonů

Bezvoda všechny Huškovy obrazy vyčistil, zrestauroval a přelakoval. To vše pro nadcházející benefiční výstavu v restauraci PAVIJAn PUB na Eliščině nábřeží v Hradci Králové. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 7. prosince od 18 hodin.

Celá akce se koná v součinnosti se spolkem Františka Arnošta z Harrachu.

Josef nebo také Pepa Hušek se narodil 3. září 1952. Celý život prožil na Hrádku, vyučil se dřevomodelářem. Podle jeho sestry měl velmi kladný vztah k přírodě a zvířatům. Choval poštovní holuby a rád chodil do lesa. Maloval ve svém volném čase, rámy na obrazy si vyráběl sám a pracoval s olejovými barvami.