Těm přišla tato částka až neúměrně malá. „Když částku 10 milionů vydělím maximální pomocí, tedy pětadvaceti tisíci na hlavu, tak mi vyjde, že ji dostane 400 podnikatelů. Vedení města nemá vůbec představu, kolik těch podnikatelů ve městě je. Dle mého názoru by se tato částka měla navýšit,“ nenechal na programu s názvem Antivirus nit suchou exprimátor města Zdeněk Fink (HDK).

A i když jeho nástupce v primátorském křesle připustil, že se daná částka může ještě navýšit, tak se zdá, že predikce radničních ekonomů byla více, než velkorysá. O městský dar totiž podnikatelé zatím moc velký zájem nejeví.

Nehodu u Černožic nepřežili tři lidé
Černožice se stávají smrtícím peklem. Za necelý rok tam v autě našlo smrt 7 lidí

„Do čtvrtka jsme zatím přijali na 150 žádostí. U některých jsou však chyby, kdy například u emailem zaslaných žádostí chybí elektronický podpis. Ten mnohdy chybí i na dokumentech podaných přímo na zdejší podatelnu. Tito zájemci však o pomoc nepřijdou. Úředníci tyto neúplné žádosti na podávajících urgují,“ uvedla mluvčí magistrátu Kateřina Šmídová a dodala, že některé žádosti také nesplňují požadavky dané programem Antivirus. Ten je určen jen podnikatelům, kteří mají v Hradci Králové nejen provozovnu, ale i sídlo.

Peníze chtějí i vykukové

Mezi žádostmi jsou tak i dokumenty, které splňují jen jednu ze dvou těchto podmínek. Najdou se však i tací, kteří se pod heslem Z cizího krev neteče, snaží hradeckou radnici obelstít.

Ilustrační foto.
Fakultní nemocnice vyplatila odměny zaměstnancům. Uvolnila na ně 15 milionů

„Mezi žadateli byly i podnikatelé z Prahy a Nového Bydžova. Ti však na území města mají pouze provozovnu, ale ne sídlo,“ informovala mluvčí. Jeden z žadatelů také požadoval násobně vyšší částku. „V žádosti musí být uveden popis využití daru a vynaložených nákladů. Místo maximální částky, tedy 25 tisíc, žádal rovnou o 400 tisíc korun,“ uvedla Kateřina Šmídová. Podání žádostí v programu Antivirus končí 12. června.