Dělníky zdrželo jarní deštivé počasí, které jim překazilo plány na zemní práce. „Toto zpoždění teď úspěšně doháníme s maximálním personálním nasazením a využitím mechanizace. Ač to tak při pohledu z okolních ulic nevypadá, na stavbě pracuje od padesáti do sedmdesáti zaměstnanců," vysvětluje Petr Harvánek ze stavební firmy, která rekonstrukci  provádí.

Hadicemi sady kropit nebudou

V těchto dnech stavbaři dodělávají rotundu, mola a mostky. Pro jednodušší udržování zeleně instalují také automatický zavlažovací systém.

Největší ruch kolemjdoucí uvidí v srpnu, kdy se dokončí výjezdové cesty z parku, budou se montovat lavičky, ocelová schodiště a světla.

Město nezapomnělo ani na své nejmenší obyvatele. „Na své si přijdou i děti, mohou využít k radovánkám dvě velká hřiště s moderními herními prvky. Nezapomeneme ani na oblíbené grily, které už v sadech byly dříve," uvedl  Jindřich Vedlich, náměstek primátora.

Podle smlouvy má stavební firma Šimkovy sady dokončit do konce srpna. Během září se pak stavba musí zkolaudovat. V říjnu pak už nebude nic bránit prvním zvědavcům do parku zavítat.

Více než polovinu zaplatí Unie

Rekonstrukce sadů stála zhruba 60 milionů korun. Část peněz získá město z Evropské unie. „Výše dotace činí 72,5 procenta z celkových způsobilých výdajů, což představuje částku něco málo přes 34 milionů korun," přiblížila koordinátorka dotací Kamila Koubová z ekonomického odboru magistrátu.