Může se totiž stát, že si vaši garáž vyberou zloději automobilů. Za pár měsíců u vás zazvoní policie a sdělí vám, že jste se nedobrovolně stali účastníky řízení v trestní věci, týkající se vašeho pronájmu. Jak je to možné?

„Nic nového," říkají královéhradečtí kriminalisté, kteří se zabývají tzv. autokriminalitou.

„Zejména garáže totiž bývají velmi často v takzvaném hledáčku osob, které mají co dočinění se zákonem a pachatelé je s oblibou využívání k páchání trestné činnosti. V minulosti se kriminalisté na Královéhradecku setkali s desítkami takových případů," uvedla  Lenka Burýšková, mluvčí královéhradecké policie.

Demontoval díly

Další obdobný případ mají kriminalisté právě na stole.  Z legalizace výnosů z trestné činnosti totiž podezírají osmačtyřicetiletého muže z Nymburska.

„Vyšetřováním vyšlo najevo, že v průběhu letošního listopadu, v jedné z pronajatých garáží v blízkosti vlakového nádraží v Hradci Králové, různým způsobem demontoval části dílů na odcizeném motorovém vozidle," dodala Burýšková.

Z vozidla měl odstraňovat identifikační znaky a štítky výrobce. Demontované díly měl poté ukrývat v garáži za účelem prodeje, a to jako náhradní díly na vozidlo stejného typu.

Policie povedla v prostorách domovní prohlídku a zajistila skelet karoserie osobního vozidla Škoda Octavia bez registrační značky a čísla VIN. Policistům se podařilo zjistit, že toto vozidlo bylo odcizeno v minulosti v Praze.

Podezřelý muž byl včera obviněn z legalizace výnosů z trestné činnosti, za což mu  hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Podvodník odmítl vypovídat.