K dohodě lékařů s vedením Fakultní nemocnice Hradec Králové (FN HK) došlo v pondělí odpoledne. Následně ji schválila většina zástupců lékařů.

„Naprostou většinou hlasů tím byl oficiální protest lékařů ve Fakultní nemocnici Hradec Králové ukončen a za kolektiv koordinátorů jsem oprávněn vyzvat lékaře účastnící se protestu k odvolání nesouhlasu s přesčasovou prací nad zákonem stanovený limit,“ uvedl koordinátor protestu anesteziolog David Doležal.

Podvody přes bitcoinmat nejsou ojedinělé, policie proto přímo k zařízením umisťuje varování.
Falešný bankéř opět úřadoval v Hradci. Z ženy chtěl vytáhnout půl milionu korun

Pro schválení dohody bylo 19 klinik nemocnice, proti tři. Vzhledem k tomu, že v druhé polovině prosince je každoročně nemocnice ve vánočním režimu, plné obnovení provozu se očekává od ledna.

„Vedení nemocnice nyní situaci projedná s pracovišti, maximální snahou vedení FN HK je naplánovat provoz nemocnice od začátku ledna příštího roku v běžném režimu,“ řekl mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Pro obnovení plného provozu od ledna bylo klíčové, aby se lékaři a vedení nemocnice dohodli právě nyní. „Nemocnice teď musí rozepsat směny na leden, což musí udělat podle zákona se 14denním předstihem,“ uvedl David Doležal z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN HK, který vede Místní organizaci Lékařského Odborového klubu.

K případu došlo v sobotu 9. prosince v jednom z panelových domů v Hradci Králové.
Strach o pětitýdenní miminko. Sousedy vyděsil křik a pláč, rodiče byli opilí

V druhé polovině prosince je provoz nemocnice omezený každoročně kvůli svátkům a dovoleným. Podle nemocnice si lékaři vymohli lepší ohodnocení přesčasové práce. Lékaři pak říkají, že důležitou součástí dohody je i to, že si každý doktor bude moci říct, kolik přesčasů chce sloužit.

Ve fakultní nemocnici odmítla sloužit přesčasy většina lékařů. Nemocnice tak musela v prosinci omezit péči v ambulancích a na části lůžek. V plném rozsahu zůstala zachovaná akutní, centrová a onkologická péče. Nemocnice také musela odsunout některé plánované operace a vyšetření.

Nepřehlédněte: Podívejte se, jaké jsou ceny na vánočních trzích v Hradci Králové

Zdroj: Jiří Fremuth