Tenhle stadion byl otevřen v roce 1957, ale až v sobotu se dočká chvíle, jež dělá z hokeje velké divadlo. Zápasu play off tuzemské extraligy, tedy elitní soutěže.

Hradec se v sobotu a v neděli v podvečer poměří ve třetím a čtvrtém utkání čtvrtfinále se soupeřem ze Zlína. Po úvodních dvou duelech na jihu Moravy, v království žlutomodrých barev, je stav série vyrovnaný 1:1. Hraje se na čtyři vítězné zápasy, proto je jasné že se protivníci ještě vrátí do Zlína.

„Papírově je to nejvyrovnanější série," zve na lítý boj hradecká hvězda, brankář Pavel Kantor. Opravdu, je to bitva na ledě. Při play off se zapomíná na bolesti, zranění, teploty…

Třeba i útočník Jaroslav Kudrna, jenž druhý souboj ve Zlíně rozsekl famózním výkonem (nasázel tři góly), hraje 
s omláceným tělem. Vždyť na konci druhé třetiny středečního utkání zmizel do šatny s předstihem. „Hokej v play off bolí, jen jsem si šel zaledovat jedno místo," ušklíbl se. A samozřejmě neprozradil, co ho souží.

Tím by jen nahrál sokovi, který by se dozvěděl, kde je jeho slabší místo. A to si pište, že by toho využil, nyní není čas na lítost. Kudrna je tedy tajemný a půjde do víkendových střetů. Zase bude kousavý, bojovný, lstivý. Znovu bude velkou zbraní hradeckého souboru – stejně jako fanoušci.

„Celou sezonu jsou neuvěřitelní," chválil kotel s vlajkami, šálami a neúnavnými hlasivkami opakovaně kapitán Jiří Šimánek. Tenhle hlasitý dav čeká 
v sobotu velká zkouška. Zaprvé pomoci hráčům na ledě. Zadruhé ukázat, že patří k nejhlasitějším v extralize.

Decibely jím vydávané totiž bude měřit speciální zařízení, jež se v neděli přesune do Pardubic. Pivovar Radegast s hlukoměrem cestuje po stadionech, a ti nejhlasitější fanoušci získají pivní odměnu. Vloni vládli příznivci Vítkovic, kteří hulákali intenzitou 119,3 decibelů.

„Díkyfanouškům má play off atmosféru nabitou emocemi. Měření nám ukáže, který klub má nejbouřlivější prostředí," řekl manažer Radegastu Karel Kraus. Překonají hradečtí fans ty pardubické? A hráči soupeře ze Zlína?

Změna: Lístky na první duel už od rána
Byl to jeden z výbušných bodů.
Jednotlivý lístek na sobotní zápas měl jít původně koupit až hodinu před zahájením duelu. Klub tak chtěl podpořit odbyt balíčků na obě víkendová utkání.
Ale nyní přichází změna: Vstupenku na sobotní souboj se Zlínem (začíná se v 17.30, stejně jako 
v neděli) bude možné získat už od 9 hodin ráno.
„Chtěli jsme našim fanouškům vyjít vstříc. Čtvrtfinále play off je velká událost a chtěli bychom plný stadion. Pevně věřím, že přijde na oba zápasy hodně lidí a poženou kluky za vítězstvím," vysvětluje generální manažer Aleš Kmoníček.