„Je to škoda. Bylo to takové osvěžující. Proti těm ostatním malůvkám to bylo pěkné,“ prohlíží si malbu sprejem senior David. Jiný názor na pomalování betonové paty mostu má paní Karolína: „Bylo to takové vyzývavé, měla vztyčené bradavky, hodilo se to tak na kolotočářskou maringotku nebo do nevěstince," myslí si mladá žena, která po břehu Labe tlačí kočárek.

Podívejte se, jak graffiti vypadalo před rokem:

Část lidí graffiti, které se na mostu objevilo loni 19. února, pohoršovalo. Mluvili o něm třeba jako jako o sexistickém dílu. Po dvou týdnech dokonce aktivistky prsa plavkyně přemalovaly bílým obdélníkem. Pro tuto akci se vtipně nazvaly Kozisvět.

Na boční zdi někdo růžovou barvou vytvořil nečitelné 2 obrazce.
Viděli jste ho? Sprejer se po roce opět vyřádil na fasádě školy v Osicích

A časem výtvor autorem nazvaný Plavání přemalovali i další sprejeři. Dnes už zbyla jen tvář ženy. Prsa zakryla symbolicky zírající hlava v kšiltovce, kolem hlavy a krku pak má žena fialová chapadla chobotnice.

Graffiti široké zhruba pět metrů a vysoké dva a půl metru tvořil autor pět hodin. „Tento motiv jsem měl vymyšlený už poměrně dlouho, u té řeky mi to přišlo celkem vhodné. Místo bylo zřejmé, protože to je asi jediná plocha, kde se dá v Hradci malovat. Přijde mi to tam pěkné, protože se na to ze soutoku hezky dívá,“ vysvětloval před rokem smysl díla jeho autor, který používá umělecké jméno JW17.

Nepřehlédněte: Nikdy se s chlapem nehádejte v kuchyni! Za útok sekáčkem žena dostala pět let

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth