Prší, fouká vítr a vy přesto musíte tvrdnout na zastávce a čekat na svůj spoj. Ještě během letošního roku by se ale na území krajského město mělo na autobus čekat příjemněji.

Hradec plánuje postavit dvacet nových prosklených čekáren po trasách svých autobusů. Městskou kasu vyjdou na dva miliony korun.

„Čekárny hodláme dát do méně obsluhovaných míst. Někde chyběly úplně, jinde nové čekárny nahradí ty rozbité," vysvětluje postup dopravního podniku jeho ředitel Miloslav Kulich.

Na nové skleněné čekárny se mohou těšit cestující ze zastávky Sever střed ve směru k Alessandrii, Bláhovky směrem do centra, točny Kluky. Další se objeví v ulici Maxe Malého, Na Občinách, Na Kotli nebo i v druhém pásmu MHD v Chaloupkách U Křížku.

Po dohodě s městem vyrobí a instaluje dopravní podnik také čekárnu na zastávce linkových „modrých" autobusů v Šimkově ulici. „V budoucnu nás čeká řešení čekáren ještě u křižovatky Mileta, které však závisí na vlastní rekonstrukci této křižovatky," připomíná Miloslav Kulich.

„Životnost našich zastávek je vyšší než 20 let. Používáme kvalitní bezpečnostní kalené sklo o tloušťce osm milimetrů, konstrukce je žárově zinkovaná s nerezovými prvky," upřesňuje Martin Kracík, vedoucí střediska výroby mobiliáře.