Do soutěže o pronájem takzvané severní zóny na patnáct let se totiž přihlásili pouze dva investoři a provozovatelé solárních zdrojů.

„Nabídkami firem se budou v prosinci zabývat radní, kteří by měli navrhnout další postup. Může se však stát, že nedoporučí zastupitelům ani jednu firmu. Pak město soutěž zruší a vypíše novou s delší dobou pronájmu, nebo pozemek prodá,“ uvedl mluvčí radnice Václav Svoboda.

O plochu o rozloze čtyř hektarů měl původně zájem také klub Nová Amerika Golf Resort, který chtěl pole proměnit na golfové hřiště, a firma zastupující obchodní řetězec Globus.

Zatímco první společnost podle vedení města vycouvala kvůli krátkému pronájmu půdy, Globus narazil na nutnost rekonstrukce křižovatky na druhém silničním okruhu.

„Její kapacita je na hraně. Musela by se celá přestavět a nevím, kdo by ji v současné době zaplatil. Z hlediska dopravy by byla elektrárna lepší, ale nejsem si jistá, jestli je to uprostřed města ideální řešení,“ přemítá náměstkyně hradeckého primátora Pavla Finfrlová.