Královéhradecký kraj, který má školu ve správě, vynaloží na potřebnou rekonstrukci 13,5 milionu korun.
„Oprava střechy Střední průmyslové školy patří mezi největší stavební akce, které se letos v létě na krajských školách rozběhnou,“ uvedl krajský radní Jiří Nosek, který je za oblast školství odpovědný.
Se začátkem nového školního roku oprava neskončí. Podle radního Noska by však stavební práce, které potrvají až do prosince, neměly výuku nijak omezit.

Kraj se chystá přes letní prázdniny vylepšit i další ze svých školských zařízení.
„K těm nejnákladnějším akcím bude také patřit rekonstrukce sociálního zařízení v budově v ulici Jana Masaryka, která je součástí Domova mládeže, internátu a školní jídelny v hradecké Vocelově ulici,“ doplnil Jiří Nosek.
Tím však výčet stavebních prací na středních školách v Královéhradeckém kraji nekončí. Radní hodlají přes léto na přestavby a modernizaci vynaložit třicet milionů.
„Vedle velkých investičních akcí se uskuteční desítky dalších drobnějších, které školy zaplatí z vlastních zdrojů. Přes prázdniny se především vylepšuje to, co není možné provést za běžného provozu, jako je malování, nátěry oken či opravy podlah,“ upřesnil mluvčí kraje Jiří Hošna. V letošním roce poputuje na rekonstrukce škol z rozpočtu Královéhradeckého kraje 140 milionů korun.

Jak je to s opravami školských zařízení, která spravuje hradecký magistrát, najdete na adrese:
hradecky.denik.cz/skoly