Na třináct set obyvatel města se zúčastnilo ankety, při které radnice zjišťuje, o jaké oblasti života města se zajímají, o které investiční akce je zájem. Lidé mohli  přidat také vlastní náměty. Otázky se týkaly sedmi oblastí, například prevence kriminality, bydlení, sociálních služeb či sportovišť.

„Tyto průzkumy využíváme pravidelně. Je jen logické, že chceme znát názory lidí a vědět, co je pálí, co by se dalo zlepšovat," řekla tajemnice Městského úřadu v Novém Bydžově Marcela Česáková.

Kompletní výsledky průzkumu by sice měly být známy koncem května, dílčí výsledky má radnice k dispozici již nyní. Podle Marcely Česákové mezi preferovanými akcemi jsou Martinské trhy a nejčastěji požadovanou investicí  krytý bazén. „Martinské trhy by měly pokračovat bez problémů. Složitější  je   stavba krytého bazénu. Nechali jsme udělat studii i projekt, žádali jsme o dotace. Ty jsme ale nedostali a sama radnice si takovou investici nemůže dovolit. Také provozní náklady jsou vysoké. Ale budeme se tomu dál věnovat," dodala Marcela Česáková. „Krytý bazén by se mi líbil, ale pochybuji, že na něj dojde hned,"   řekl jeden z dotazovaných.

Podařilo se to s kamerovým systémem, který v minulém průzkumu lidé určili jako jednu z priorit. „Na tento projekt město získalo dotace ministerstva vnitra a bude se realizovat," uvedla Daniela Lusková, manažér projektu Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji, v jehož rámci byla také aktualizována Koncepce prevence kriminality.