Dar z rukou primátora

„Novorozenec, který přijde na svět v královéhradecké porodnici a bude mít trvalý pobyt v Hradci Králové, nepřijde o každoroční překvapení přichystané radnicí," potvrzuje s úsměvem mluvčí města Magdaléna Vlčková.

„Finanční dar předá zákonnému zástupci novorozence osobně při své návštěvě porodnice primátor města Zdeněk Fink. Medaili miminko dostane při příležitosti vítání občánků zhruba v dubnu v Divadle Drak," dodává.

Oblíbené vítání občánků přitom město obnovilo teprve v roce 2009. Jeho šestý ročník se ale určitě uskuteční a všechna miminka nového roku jsou srdečně zvána i se svými rodiči.

Vítání v hradeckém Divadle Drak

„Doufám, že první Hradečánek nebo Hradečanka na sebe nenechá dlouho čekat a že na svět přijde co nejdříve, v Divadle Drak ho pak společně s ostatními miminky přivítáme mezi nás. Je to nádherný zážitek pro rodiče i jejich příbuzné," potvrzuje náměstkyně primátora Anna Maclová.

Pokud bude vaše miminko spěchat a narodí se v jiné, než hradecké porodnici, určitě nezoufejte.

Trvalý pobyt ve městě

„Akce je určena všem novorozeňatům s trvalým bydlištěm v Hradci Králové, tedy i těm dětem, které se narodily v porodnicích mimo Hradec Králové, ale mají ve městě trvalý pobyt. Noví občánci dostávají stříbrnou pamětní medaili, domovský list a volnou vstupenku do Divadla Drak," vysvětlila Vlčková.

Michaela Zumrová