Na dotykovém infopanelu, který běžně slouží k vyhledávání informací o kultuře nebo kontaktů na úředníky, dokázali prolomit stávající zabezpečení, jehož cílem bylo také podobný obsah blokovat. „Zabezpečené vše bylo. Microsoft aktualizoval systém Windows a paradoxně aktualizace oslabila právě ochranu," vysvětluje pochyby nad hacknutím infopanelu ředitel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti Miroslav Franc.

Na nápravě zabezpečení se nadále pracuje. Kromě navrácení do původního stavu by mělo dojít i k navýšení ochranného systému, aby se podobná situace již neopakovala.

„Pomineme-li selhání tohoto režimu, tak podobné obsahy by si lidé měli prohlížet spíše v soukromí a nevyužívat k tomu veřejný „kiosek" Infocentra Hradec Králové, který má poskytovat jednotné a kvalitní informace nejen z oblasti volného času nebo kultury, ale hlavně o městě," dodává mluvčí hradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková.

Sociální sítě se kouskem bavily. Nezapomnělo se také kritizovat

Ilustrační fotografie.Hradec Králové - Výtržníci, kterým se podařilo obejít zabezpečení dotykové obrazovky, nezapomněli svůj kousek vyfotografovat a sdílet na sociálních sítích.

Vtípek na jedné straně některé pobavil, ale na druhé řadu lidí podpořil v další kritice nového Infocentra Hradec Králové. Ta na facebooku v souvislosti s pornofilmy spočívá především v pozastavováním se nad nesmyslnou výškou panelu.

Osoba menšího vzrůstu, není schopna z důvodu vysokého posazení obrazovky webový prohlížeč vypnout. Řada výtek tedy padá i na hlavu samotného autora projektu, architekta Jaromíra Chmelíka. Skeptici v budoucnu očekávají další odhalení podobných nedokonalostí.

Kritizuje se i samotné zabezpečení. V případě ochrany nastavené na způsob rodičovského zámku by k něčemu podobnému nemělo dojít. Zároveň hlasy kolemjdoucích a uživatelů sociálních sítí vyjadřují úlevu nad tím, že se do infopanelu nabourali chlapci a nestalo se něco horšího.