Byl to nečekaný zvrat, ještě kolem středečního poledne byli hradečtí hokejisté nachystaní žít v provizoriu. „Fotbalisté nám vyšlí vstříc," děkoval generální manažer Aleš Kmoníček.

Prvoligový tým (a k tomu dva mládežnické) se totiž měl od příštího týdne připravovat na novou sezonu a využívat areál na Bavlně.

Jenže odpoledne už bylo všechno úplně jinak.

„Vracíme se na zimák," oddechl si Aleš Kmoníček.

Hokejisté byli ve vyhnanství kvůli zamotanému sporu mezi městem a firmou ABD Invest, pronajímatelem zimního stadionu. Od začátku července neměli přístup do kabin ani kanceláří.

Na radu právníků podal klub návrh na předběžné opatření, jež by mu dovolilo využívat stadion. A okresní soud klubu vyhověl.

„Tím pádem můžeme s okamžitou platností opět využívat prostory, které jsme měli k dispozici předtím – a to ve stejném rozsahu," vysvětlil generální manažer.

„Nezbývalo nám než věřit, ale ta nejistota byla nepříjemná," doplnil.

Mužstvo pod vedením nového trenéra Martina Hostáka tedy může v pondělí nastoupit v klidu do práce. Týden by se mělo připravovat  na „suchu" – a 30. července by poprvé mělo vyjet na led. Mezitím budou probíhat další a další kola jednání mezi městem a ABD, jíž Hradec před časem vypověděl dlouhodobý kontrakt.

„Vedení klubu i města řeší vleklou a složitou situaci paralelně jednáním na několika frontách," prohlásil náměstek primátora Martin Soukup.

Hokej se vrací domů. Napořád?

Poznámka Jiřího Fejgla:
Football is coming home. Fotbal se vrací domů. Tak znělo slavné heslo mistrovství Evropy ve fotbale v roce 1996, kde se mimochodem český tým senzačně  protáhl až do finále. Hrálo se v Anglii – tedy v rodišti nejpopulárnější hry.

Na červencový Hradec roku 2012 můžeme použít parafrázi proslulého motta: Ice hockey is coming home, hokej se vrací domů. Tedy ten hradecký…

Prvoligový klub má v ruce glejt, který mu umožňuje zase působit na místním zimním stadionu. Možná je tenhle papír (rozhodnutí soudu) definitivním řešením, možná se klub konečně vymaní z postavení rukojmího. Z role  oběti právnické války mezi městem a brněnskou firmou ABD Invest, pronajímatelem zimního stadionu.

Právě kvůli této – šíleně ale šíleně (jak by řekl i jinak vševědoucí prezident Václav Klaus) – zamotané při se z nich na začátku července stali bezdomovci.

Teď jde o to, jestli se domů vrací napořád.