„Letos jsem z toho hrozného počasí měl opravdu strach, navíc, když tady kotvíme už od Velikonoc. Ty první měsíce byly opravdu šílené, naštěstí se to už vrátilo do normálu," svěřil se Jaroslav Kostkan.

Sezona vypukla naplno tedy až na přelomu června a července. Lidé už tak mohli začít využívat i letošní novinku, kterou jsou dva motorové čluny. Helena jezdící od Hradce 
k Předměřicím a Lenka, již mohou lidé využít od Předměřic směrem na Smiřice.

Fungovat lze 
i bez reklamy

„I když jsme tomu nedělali vůbec žádnou reklamu, tak si lidé tuto službu také oblíbili," prozrazuje Kostkan počínání letní novinky, pro niž se nechal inspirovat z Baťova kanálu.

Loďku si může půjčit kdokoliv, protože na ní není potřeba žádné oprávnění. „Celkem se na ní vejde šest osob, lidé si tam vezmou vlastní jídlo, pití a jsou spokojeni," doplňuje Kostkan a dodává, že v ceně jízdy je zahrnuta samozřejmě i zhruba desetiminutová instruktáž.

Oslava či raut 
na lodi? Proč ne

Další věc, kterou lidé nejen 
z Hradce Králové využívají, je možnost rozluček, hromadných plaveb a v neposlední řadě pořádání rautů na lodi. „Je to hodně populární," říká kapitán lodi a pokračuje: „ Zrovna v pátek od sedmnácté hodiny jsme Elišku pronajali jedné firmě, poté byla na Pirátovi svatba a o hodinu později nějaká rozlučka."

I když se to nezdá, do Hradce za touto atrakcí jezdí lidé i ze zahraničí. To potvrzuje i Jaroslav Kostkan, který na svém přístavišti minulý týden přivítal děti až z daleké Ameriky a Austrálie.

„Bylo to v rámci výměnného pobytu, takže jsme měli dvakrát za sebou velkou plavbu, samozřejmě nechyběla ani ta noční," uvedl Jaroslav Kostkan.

Na společnosti je vidět velký růst, se kterým by chtěl Jaroslav Kostkan i nadále pokračovat. „Na příští roky máme další plány," uzavírá nejpovolanější hradecký kapitán a odchází na další plavbu po Labi, kterých denně absolvuje až okolo sedmi.

Ondřej Novotný