„Radši odstoupím od akcionářské smlouvy, než abych se s městem soudil,“ nechal se v srpnu slyšet předseda představenstva hradeckého hokejového klubu Miroslav Schön. Toho ze židle nadzvedla neschopnost zastupitelů dostát smlouvě a uhradit osm milionů na krytí ztrát z provozu zimního stadionu. Poprvé se tak stalo na květnovém zastupitelstvu, kde koalice nebyla sto tento bod protlačit. Fiasko pak bylo dokonáno v červnu, kdy byl bod z jednání stažen.

Ostrá výměna názorů mezi městem a klubem pak na sebe nenechala dlouho čekat. Spor se však zdá být zažehnán a město po jednání s klubem zálohu na ztrátu v příští sezóně uhradí. Do budoucna však chce ještě ke smlouvě přidat upřesňující dodatek.

„Domnívám se, že při srpnovém zastupitelstvu už žádné fiasko nehrozí. Ale musíme zpracovat dodatek ke smlouvě a na jeho základě provádět další platby,“ uvedl primátor Alexandr Hrabálek.

Primátor uvedl, že dohoda o dodatku je jak na straně města, tak na straně klubu. Dodatek,který by měli zastupitelé na stůl dostat ještě letos, bude obsahovat jen „narovnání“ terminologie a se samotnou částkou se hýbat nebude.

Milionové ztráty z provozu stadionu chce navíc město a hokejový klub částečně snížit zvýšením cen za další pronájem ledu, který využívají amatérští hokejisté, krasobruslaři či veřejnost.

„Chceme, aby stadion sloužil i veřejnosti, školám nebo amatérům, jeho provoz tak bude město vždy dotovat. Jde zhruba o polovinu provozních nákladů. Schválili jsme nový ceník vstupů a pronájmů, ten původní byl z roku 2014. Je třeba zohlednit nárůsty cen energií, mezd, přihlédli jsme i k cenám na jiných stadionech v kraji,“ uvedl primátor a dodal, že od nového ceníku si radnice slibuje zmenšení dlužné částky v řádech několika stovek tisíc korun. Například bruslení veřejnosti se ze současných 30 korun za dospělého a 20 za dítě na půl druhé hodiny zvedne na 50 respektive 30 korun. U škol se pak blok vyučovacích kurzů prodraží o pět až deset korun. Hlouběji do kapsy si sáhnou také vysokoškoláci. Pro univerzitní posluchače doposud stála hodina ledu tisíc korun, nově to bude 1200 korun. Pronájem ledové plochy pro hobby hokejisty se od prvního září změní z 2400 na 2600 korun.