„Po transformaci na akciové společnosti se změnil pouze jejich výsvěsní štít! Lidé je řídí pořád stejní. Jen se změnila účetní metodika, tím se hospodaření trochu zlepšilo. A z pardubické nemocnice byl odvolán výborný manažer,“ hřímal přítomný kandidát KSČM do říjnových krajských voleb Miroslav Krejčí.
A to popudilo krajského radního za zdravotnictví Josefa Janečka, který přitom do debaty pěti lídrů největších stran přizván nebyl; seděl v sále mezi publikem (ODS). „Že je zdravotnictví v krizi, v rozvratu? Naopak, je na tom dnes lépe než dřív. A kdyby nebylo Rathových reforem, bylo by ještě lépe,“ ohrazoval se emotivně.

„Na ten rozvrat vám odpoví všichni zaměstnanci nemocnic a skoro všichni pacienti z poslední doby. Obrovské investice, o kterých tady mluvíte, šly do nemocnic už před vznikem krajů, určitě to bylo přes miliardu,“ kontroval sociálně demokratický kandidát Radko Martínek.
Hlavním tématem besedy měla být stavba dálnice R35. Ale tak lidi v sále až tolik nezajímala. Na rozdíl od kandidátů, kteří jeden na druhého svalovali vinu za to, kdo za zpoždění s výstavbou může. Pikantní bylo, že pár minut před tím svorně prohlašovali, že volební kampaň chtějí vést čistou, klidnou a „bez napadání protivníků“.

Předvolební kotel pořádá televize RTA ve spolupráci s Deníkem. Po Ústí nad Orlicí, Hradci a Pardubicích zavítá ve středu do Rychnova nad Kněžnou, v říjnu je na řadě Chrudim a Jičín.