S tímto záměrem včera vyslovili souhlas hradečtí radní, poslední slovo ale budou mít zastupitelé.

Nepůjde o klasická dětská hřiště, ale keramická díla, která budou moci dětí využít například k prolézání. Výběr místa pro umístění plastik nebyl náhodný, volba padla na lokality, kde se omladina často shromažďuje. V Sukových sadech pobývají děti ze sousední Základní školy Habrmanova a základní umělecké školy, v Gayerových kasárnách zase mladí zpěváčci ze sboru Jitro, který tam sídlí.

„Práce by měly být zahájeny ještě letos, s dokončením se ale počítá v příštím roce. Náklady dosáhnou kolem devíti milionů korun,“ seznámil nás s představami mluvčí hradecké radnice Václav Svoboda. Dodal, že díla má zhotovit Ateliér Koláčkovi z Bedřichova v Jizerských horách.

Radost budou mít také děti z několika mateřských škol, kde město hodlá zřídit malá brouzdaliště–mlhoviště. Rada města totiž včera schválila podmínky, na jejichž základě bude vybrán jejich zhotovitel. Dvě vodní plochy vzniknou v mateřinkách v Čajkovského a Veverkově ulici, po jedné se objeví ve školkách ve Věkoších a v ulicích Milady Horákové a Štefánikově. Místa pro letní osvěžení dětí se v uvedených předškolních zařízení objeví ještě v letošním roce.