Verdikt soudu, podle něhož soukromé firmy najaté obcemi nemohou měřit rychlost a postihovat rychle jedoucí řidiče, neodradil hradeckou radnici od podobného záměru. Tvrdí, že její model je jiný než soudem kritizovaný trutnovský.

Mluvčí: U nás je zcela jiná situace„Nás se to netýká. V Trutnově byl problém v tom, že soukromá firma byla zároveň provozovatelem systému, a tím pádem neoprávněně nakládala s osobními údaji. V našem případě je zakázka postavena tak, že soukromá firma pouze dodá zařízení, nainstaluje ho a bude opravovat. Samotný provoz systému, od nakládání s osobními údaji až po vyměření pokuty, zůstává nadále v kompetenci magistrátu,“ vysvětlil mluvčí hradecké radnice Václav Svoboda.
Místa, kde radary a kamery budou, nechce magistrát tajit, naopak je výrazně označí. Kamery a radary totiž pořizuje nejen pro postih řidičů, ale také kvůli prevenci. „Podle zkušeností z jiných míst v takových lokalitách rapidně klesá počet dopravních přestupků, někde až na desetinu. Je to sice trochu bič na lidi, kteří do Hradce přijíždějí jednou za čas a nebudou situaci znát, ale na druhou stranu, mají jezdit podle pravidel,“ tvrdí Václav Svoboda