Dokud neprojednají tendr na stadion také zastupitelé, kteří se jím budou zabývat příští pondělí, nesmí město zveřejnit další informace k vítězné nabídce. Hradecká radnice musí současně vyčkat ještě na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), aby mohla s vybraným dodavatelem uzavřít smlouvu.

„V zadávacím řízení jsme měli přihlášené čtyři účastníky, nakonec nám předběžné nabídky podali jen tři z nich. Vzhledem k tomu, že jedna z nich byla jednoznačně nejlepší a zároveň splňovala všechny požadované náležitosti, hodnoticí komise se hlasy jak koalice, tak opozice a celkově výraznou většinou rozhodla navrhnout ukončení zadávacího řízení tendru a schválení vítěze. Toto jsme dnes projednávali také na radě města a vítězný návrh jsme jednomyslně doporučili zastupitelstvu k rozhodnutí,“ říká náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha (ODS).

O nabídce uskupení firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont s cenou 568 milionů korun bez DPH budou na svém březnovém zasedání jednat zastupitelé města. Vítězná nabídka je prakticky na maximálním limitu, který pro stavbu stadionu stanovili hradečtí zastupitelé. Po loňském schválení správce stavby mohla být maximální výše nabídky zhotovitele ve výši zhruba 573 milionů bez DPH.

Jak se hledání partnera vyvíjelo?

„V tuto chvíli jsme opravdu v rozhodujícím bodě, jelikož teď už bude záležet především na zastupitelích a samozřejmě také na výsledku řízení na ÚOHS,“ doplnil náměstek Bláha.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se zabývá návrhem na přezkoumání zadávacích podmínek tendru od loňského října na podnět společnosti Porr. Podle ní byly hodnotící podmínky tendru netransparentní a diskriminační. Radnice to odmítá. Dokud město od ÚOHS neobdrží rozhodnutí, nemůže s vysoutěženým zhotovitelem podepsat smlouvu o dílo, i kdyby v pondělí o vítězi tendru definitivně rozhodlo.

„Po letech je to opravdu skvělá zpráva. Rozhodnutí rady stavbu nového stadionu zase hodně přiblížilo, věříme, že po zasedání zastupitelstva budeme moci oslavovat. Tak blízko realizace nového stadionu ještě nebyla,“ kvituje rozhodnutí radních generální manažer FC Hradec Králové Richard Jukl.

Město také během března plánovalo zveřejnit vizualizace stavby multifunkčního fotbalového stadionu, ze kterých hodnoticí komise vybírala. Vzhledem k tomu, že se však nepodařilo od všech účastníků získat souhlas se zveřejněním, bude zveřejněn pouze vítězný návrh v rámci projednání v zastupitelstvu města.