Sice se TJ Slavia snaží obnovit její zašlou slávu, avšak bez finančních injekcí ze strany státu, kraje či města to jde jen ztěžka. Posledním příkladem může být snaha obnovit zdejší palubovku, která je již na samé hranici své životnosti.

„Palubovka je opravdu v tristním stavu. Podle odborné firmy už nestačí ji jen zbrousit, ale musí se vyměnit celá. Tato investice má přijít na 10 milionů korun, které však nemáme,“ uvedl hradecký zastupitel a předseda TJ Slavia HK Jakub Lejsek, který o pomoc požádal hradeckou radnici. Ta předběžně souhlasila. Desetimilionovou dotaci teď schválila Rada města a čeká se, jak se k finanční injekci postaví zastupitelstvo.

Podmínkou pomoci je však závazek tělovýchovné jednoty, že se bude v příštích letech spolupodílet na dalších opravách.

„Peníze ze strany TJ Slavia by měly jít především na zrekonstruování zázemí, které je v tristním stavu. Obecně však beru desetimilionovou pomoc za správný krok,“ nechal se slyšet náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Podle Jakuba Lejska je požadavek města opodstatněný a Slavia ho bude akceptovat. „Chceme se na opravách podílet a v příštím roce chceme zainvestovat kolem milionu na rekonstrukci sociálního zařízení haly,“ uvedl předseda TJ Slavia Jakub Lejsek, který si je však vědom, že i samotná hala potřebuje celkovou rekonstrukci. „Sportoviště jako naše hala však dnes bez dotací nejdou provozovat,“ dodal Jakub Lejsek.

„Mrzí mě, že v roce 2006, kdy jsme převedli část pozemků na město, aby zde zrekonstruovalo hrací plochy, nedomluvili i podobný postup u samotné haly. Tehdy jsme převedly i pozemky pod halou s vidinou, že si ji jednou město převezme. K tomu však do dnešních dnů nedošlo. Ale vinu vidím zvláště na naší straně,“ řekl dále Jakub Lejsek. Podle něj je v současnosti nejlepší cesta obrody haly, opravovat ji postupně. A to i z příspěvků Ministerstva školství, kraje i vlastních prostředků.