Před časem finance na její činnost rozpustili do jiných oblastí. Na úterním zasedání však opět peníze pro tyto účely do rozpočtu vrátili.
Původní internetové vysílání skončilo v prosinci minulého roku.

„Vypíšeme výběrové řízení. Podstatná pro nás bude především cena a samozřejmě také kvalita a aktuálnost zpracovaných příspěvků. Právě v tomto duchu byly výhrady k dosavadnímu poskytovateli, který se však samozřejmě také může do výběrového řízení přihlásit,“ řekl náměstek primátora Leoš Kučera.
Televize by měla ve virtuálním prostoru začít působit od prvního dubna. Magistrát počítá s tím, že novému vyrobci zpravodajství za dva roky zaplatí 900 tisíc korun. Dosavadní srovnatelné náklady města na internetovou televizi byly v přepočtu na rok zhruba dvojnásobné.

Dohled nad vyvážeností zpravodajství bude mít podle náměstka primátora Leoše Kučery nově zřízená komise rady města pro informace a média. Dalším mediálním projektem hradecké radnice zůstává vydávání informačního zpravodaje Radnice, který vychází každý týden a lidé jej dostávají do schránek zdarma. Roční náklady na týdeník činí 1,33 milionu korun. Dále radnice platí výrobu takzvaného kinožurnálu, který je promítán v kinech. Kinožurnál bude letos radnici stát 1,6 milionu korun.

Barevný magazín týdeníku Radnice už město yvdávat nebude. Právě tak nebude přispívat na výrobu zpravodajství pro regionální vysílání televize Prima.