Ředitelka školky: Byla to moje chyba„Je to nepříjemné a zarážející, že by někdo z venku mohl číst naši korespondenci. Je pravda, že už dvakrát jsem měl pocit, že někdo použil informace, které jsem psal někomu jinému v mailu,“ řekl náměstek primátora Josef Malíř.

Aféru „odstartoval“a elektronická zpráva náměstka primátora Martina Soukupa ředitelce školky s výukou angličtiny Kláře Svobodové o volné budově školky v Kyjovské ulici. „Předpokládám, že necháme utichnout veřejné mínění a v průběhu dubna vyhlásíme pronájem. Nedoporučoval bych do výběrového řízení objekt navštívit,“ napsal náměstek Svobodové.

„Odkud se vzal mail na veřejnosti? Já ho nikomu nedával a paní Svobodová tvrdí, že ho také neposílala dál. Někdo musí mít přístup do mého, nebo jejího počítače. Co kdyby z města zmizela data firem? Zavání to trestným činem,“ řekl náměstek.

Klára Svobodová se ale včera přiznala, že dopis rozeslala rodičům dětí, které do školky docházejí. „Zjistila jsem to až včera při debatě s jednou z maminek,“ uvedla.

I přes to ale radnice uvažuje o bezpečnostním auditu, který by odhalil viníka.
„Není to první případ. Nedávno unikly z pošty magistrátu fotografie míst, kde chceme radary na měření rychlosti. O auditu uvažujeme, musíme se ještě poradit,“ řekl primátor Otakar Divíšek.