Městu hřiště daruje společnost Lidl v rámci pilotního projektu Rákosníčkova hřiště.

Hřiště přitom vzniklo v místě, kde již původní hřiště zaniklo. Společnost Lidl se proto rozhodla věnovat dětem v Hradci Králové jedno ze svých Rákosníčkových hřišť.  Společnost Lidl připravuje pro děti plno zábavy – soutěže, malování na obličej, malování na tričko, klauny s balonky, divadelní představení a vystoupení Majdy z Kouzelné školky. A protože u dovádění dětem vyhládne, bude u hřiště i celý stan s občerstvením – na místě připravovanými palačinkami, zmrzlinou a dalšími dobrotami pro malé i dospělé.

V letošním roce postaví společnost Lidl 10 dětských hřišť v pěti českých a pěti moravských městech v celkové hodnotě 15 milionů korun. Rákosníčkovo hřiště už stojí 
v Brně a Berouně, Sokolově a Karviné, staví se v Ostravě a  nyní bude otevřeno v Hradci Králové, další se plánují například v Písku či Znojmě.

Při realizaci záměru se společnost Lidl spojila s autorem oblíbené dětské kreslené postavičky Zdeňkem Smetanou a autorem pohádek o Rákosníčkovi Jaromírem Kinclem a vytvořila koncept hřišť, kterým právě vévodí neposedný a zvědavý zelený hrdina z rybníku Brčálník. Samotný Rákosníček jako symbol projektu přitom tvoří nejen dekoraci herních prvků, ale je i aktivní součástí her.