Na nedělní zápas přesto má nachystané vyvýšené místo. „Udělali jsme rampu, odkud budou vozíčkáři vidět," říká generální manažer Aleš Kmoníček.

Rampa je v rohu – u tunelu, kterým hráči chodí na led. Tím se vozíčkář dostane na své místo a bude moci využít záchod v blízkosti kabin. Právě toaleta je další zapeklitostí.

V dalších týdnech se situace má znovu změnit, klub totiž odkoupí od firmy ABD Invest, nájemce zimního stadionu, movité věci, mezi nimiž jsou i rampy, které by měly život invalidů na hokeji ještě o mnoho vylepšit.

„Byl jsem se tam v pátek odpoledne podívat a ukázali mi, jak to bude vypadat," říká vozíčkář Pavlásek, který na problém upozornil před několika dny. „A bylo mi řečeno, že se řešení ještě vylepší. Každopádně jsem rád, v neděli vyrazím na hokej," doplňuje sportovní fanoušek.

I tento případ však ukazuje, jak je zapeklitý problém mezi městem a firmou ABD. Ta by měla podle rozhodnutí soudu za pár dnů opustit stadion – a hokejový klub se s ní nyní dohaduje, za kolik odkoupí movité věci, mezi něž spadají například rolby, brusky…

„Kolik nás to bude stát? Do pěti milionů," říká generální manažer.

Zdá se to jako jednoduchá věc, ale i tentokrát se objevuje háček. Kmnoníček nejedná přímo s ABD, ale s likvidátorem firmy Naspa (ta je podle výpisu z obchodního rejstříku v úpadku a objevuje se v této kauze vůbec poprvé) – přitom představitelé společnosti ABD tvrdí, že s ní nemají nic společného.

Není to však pravda, členem představenstva Naspy je Hana Zralá, která figuruje jako jedna z hlavních osob společnosti ABD.

Každopádně už za pár dnů by měl i poslední zaměstnanec ABD opustit stadion.

Čtěte také: Vozíčkář chce na hokej. Má však problém, zimu i záchod