Zmíněné dovádění se v uvedené obci uskuteční 11. ledna od 13 hodin. S sebou si vezměte skotačivé nářadí do ruky, úsměv na tvář a už jen hurá do Měníku!

Co vlastně představuje Česká společnost cimrmanologocká se svým způsobem recesistickou pláží Járy Cimrmana, a kam až zatím sahá její historie?

Společnost je cimrmanovského stylu a zaměřuje se na šíření povědomosti venkovského lidu o životě a díle Járy Cimrmana.

Na mistrovu počest byla dne 6. ledna 2001 v obci Skřivany otevřena první veřejná lidová pláž ve střední Evropě – pláž Járy Cimrmana. Tehdy se tak stalo ve 13 hodin.

Protože Jára Cimrman sám sebe označoval za světoběžníka, je jeho pláž také putovní. Za třináct let svého trvání procestovala již několik obcí v okolí Nového Bydžova a stala se velmi populární nejen mezi místními obyvateli. Těší se také pozornosti médií.

Letos v lednu všichni společně v Měníku vykročí do dalších třinácti let trvání této sportovně – kulturní, společensko – zábavné, osvětově – naučné a populárně – vzdělávací kratochvíle.

Vítáni jsou všichni, kteří jsou obdařeni dobrou náladou, o kterou se rádi podělí s ostatními – tedy všichni, kteří ji laskavým humorem dodávají ostatním lidem, a tím jsou ochotni alespoň na chvíli hodit za hlavu všední starosti.

Udělejte si proto ve svém diáři okénko a přijďte se podívat, jak po třinácti letech tato akce vykročí do dalších nejméně třinácti. Stane se tak v sobotu 11. ledna ve 13 hodin v obci Měník nedaleko Skřivan a Nového Bydžova. Budete vítáni!

Mirek Tupec, samozvaný předseda