Zástupci Regionu Orlických hor a Podorlicka, který minulý týden v Rychnově n. K. ustavil společnou organizaci k propagaci cestovního ruchu, zde autobus pokřtí spolu s hejtmany Královéhradeckého a Pardubického krajů, do nichž region zasahuje.

Autobus je upravený jako pojízdné informační centrum. Místo sedadel jsou v něm regály s informačními materiály. „Předpokládáme, že Infobus bude jezdit na významné propagační a společenské akce u nás, ale také v Polsku. Chceme jeho prostřednictvím poskytovat informace o celém regionu Orlických hor a Podorlicka, který zahrnuje města a obce ze dvou krajů,“ vysvětlil vedoucí odboru regionálního rozvoje města Vladimír Hulman.

Na akcích se v autobusu budou střídat lidé z městských infocenter. „Vždy tam bude osádka, jež bude schopná poskytovat informace o oblasti, do níž Infobus zamíří,“ upřesnil Hulman. Sám má na starost spolupráci s Polskem, takže už si živě představuje, že vůz vezme například na polské dožínky.

Kromě kontaktů s potenciálními návštěvníky regionu přinese účast na veletrhu Regiontour pracovníkům regionálního rozvoje města zkušenosti. „Jako tajemník Mikroregionu Rychnovsko se každoročně pídím po materiálech jiných mikroregionů. Často jsou inspirující. V Brně si také vyměňujeme zkušenosti,“ hodnotil Hulman.

Do Brna autobus doprovází i „živý Rampušák“. „I na dalších akcích v jeho roli bude vystupovat školník gymnázia,“ představil Jaroslava Housu rychnovský místostarosta Miroslav Richter.⋌ (zen)