Ředitele čekají pohovory s náměstkyní hejtmana pro oblast školství, kultury a sportu Martinou Berdychovou (Východočeši) a pracovníky krajského odboru kultury.

K pohovoru přijdou ředitelé Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové, jičínského muzea, hvězdárny v Úpici, Galerie moderního umění v Hradci Králové a Galerie výtvarného umění v Náchodě. Pracovníci krajského odboru kultury budou mimo jiné hodnotit koncepci činnosti na dalších šest let, kterou jim ředitelé za jednotlivé organizace předložili.

Podle Martiny Berdychové vedení Královéhradeckého kraje změnilo zřizovací listiny těchto institucí, protože někteří ředitelé měli pracovní smlouvu na dobu určitou a jiní na dobu neurčitou.

Nyní by tedy měly být podmínky pro všechny stejné.

„Současní ředitelé už předložili své koncepce, my jsme je nechali zpracovat a udělat na ně nezávislé posudky,“ řekla novinářům náměstkyně Berdychová.

Po středečních pohovorech dá odbor kultury radě Královéhradeckého kraje doporučení, zda má v jednotlivých organizacích vyhlásit či nevyhlásit konkursy na nové vedení.

„Od nového šestiletého období si slibujeme, že budeme trochu aktivizovat ředitele, aby přišli s novými podněty. Někde aktivní jsou, ale někde nám organizace trošku stagnuje,“ uvedla Martina Berdychová.