Nabízí výhody pohodlí či nízkopodlažní nástup, kterému však neodpovídají nástupiště na trati.
,,Bude na tuto trať vyrážet o víkendech a svátcích. Nedělní zkušební provoz proběhl bez problémů,“ uvedl vedoucí provozní stanice Hradec Králové Jiří Mansfeld.

Někteří cestující byli novou vlakovou soupravou překvapeni. ,,Takový vlak vidím dneska poprvé,“ divila se Pavla Eisová z Rokytnice ,,vlak se mi moc líbí. O víkendu cestuji dost často, takže tuto možnost určitě využiji.“

Regionova nabízí oproti klasickým osobním vlakům větší pohodlí. Vozy mají poloautomatické otevírání dveří, v řídícím vagonu je prostor pro kola, kočárky nebo lyže.

Novinkou je i informační systém. Ten prostřednictvím tabulí a zvukového hlášení informuje o zastávkách. Díky tomuto systému mohou také cestující dát vědět strojvedoucímu, že chtějí vystupovat v zastávce na znamení. ,,Uvidíme časem, jak se tyhle novinky osvědčí. Hlavně, aby to jezdilo,“ komentoval výhody Regionovy pasažér Vladimír Martínek.

Regionova je také jedním z vlaků, které mají ekologickou toaletu přístupnou i invalidům. Dále je vlak vybaven nízkopodlažním nástupním prostorem.
,,Vlak je pěkný, jede se mi pohodlně. Je sice hezké, že je souprava nízkopodlažní, jenže od nástupiště musíte stejně vylézt půl metru,“ upozornila na problém cestující Jana Smutná. Bezbariérový práh vlaku je totiž uzpůsoben pro zvýšená nástupiště. Ta však na trati Hradec – Rokytnice chybí.
Vlaková souprava Regionova jezdí ve východních Čechách už druhým rokem.