„Letošní rok v Hradci je ve znamení 500 let od odlití zvonu svatého Augustina, který visí na Bílé věži. Hlavním lákadlem proto nemohlo být nic jiného než zvon,“ uvedla Martina Erbsová z odboru kultury, sportu a cestovního ruchu hradecké radnice.

Zvon z roku 1592, který odlil hradecký zvonař Eliáš Stodola, musel do Brna dovézt kamion. Jeho hlas se rozezněl výstavištěm každých 15 minut. Bouchnout si do něj mohli i zájemci z řad veřejnosti.

„Pro návštěvníky jsme navíc připravili soutěž o zvonech. Správné odpovědi mohli najít na letáku, který jsme na veletrhu distribuovali. Zúčastnilo se asi 200 lidí, z nichž vylosujeme dvanáct výherců, kteří obdrží poštou drobné dárky,“ řekla Erbsová.

Lidé se podle úřednice nejvíce zajímali o možnosti cykloturistiky v regionu a také o veletrh Infotour a Cykloturistika, který se v Hradci uskuteční v polovině března.

Stánek Hradce byl součástí krajské expozice o velikosti 258 metrů čtverečních, jejíž dominantou byla maketa nejvyšší hory České republiky – Sněžky.

Lidé si mohli vyzkoušet lyžařský trenažér, ochutnat krajové speciality nebo třeba sledovat výrobu skleněných ozdob.(raš)